Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 април 2020
Мислења
28
Поени од реакции
24
Vaka Proishodot (duplikat) mi izleze posle 6 meseci od podnesuvanjeto, pa posrednikot mi go zede od Sofia i mi go prati po posta na domasna adresa zaedno so Potvrdata od zdruzenieto. Ostanatite dokumenti si gi vadev sama, gi preveduvav vo Bitola i mi gi legaliziraa vo Konzulatot vo Bitola na samiot den na Intervjuto.
Vo red fala ti
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Може ли информација за Петре Петковски или Зоран Петковски посредник, агенција во БГ имале за посредување дали е од доверба дали некој има преку него поднесено? Благодарам
Dobri su
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
397
Поени од реакции
360
положително денеска.Интервју декември 2018 Софиа,финално во март.Преку родител за двете деца положително.Ова е доказ дека исто е и за обично и за преку родител.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo decki da prasam za potvrda od zdruzenie kade treba da se obratam kontakt broj da mi dade ako ima nekoj.
Na 1-va strana imas post kade gi pisuva site informacii.
Автоматски споено мислење:

Дечки како може да ја најдам архивиранава тема? Каде се наоѓа во Општи муабети, Политика и вести или?
СТАРА ТЕМА
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
положително денеска.Интервју декември 2018 Софиа,финално во март.Преку родител за двете деца положително.Ова е доказ дека исто е и за обично и за преку родител.
Konecno mrdna rabotata od finalna vo polozitelno cestitiki
 
Член од
7 февруари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
23
Zdravo decki,konecno promena vo polozitelno, na finalana bev od 07.02 .2020 preku roditel, moze da me stavite vo spisok na poloziteno.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
304
Поени од реакции
423
Здраво на сите :)
Еве и од мене мал придонес за новата тема.
Се надоврзав на @Нuкола со неколку поважни постови за оваа процедура,кои ќе бидат од корист на сегашните и идните апликанти за Бугарско државјанство.
Голем поздрав до сите Вас,и многу ви благодарам на позитивните коментари и желби испратени до мене.
Секогаш ќе останам дел од форумов,и форумов ќе остане дел од мене.
Ви посакувам на Сите што побрзо да си го земете државјанството и пасошот во рака,и да Ви се остварат сите соништа.
Останете ведри и позитивни и со добро здравје пред се;)
Каде ќе емигрираш ако не е тајна ? (мала шала)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom