Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
Fala mnogu na odgovor, za zal so celava situacija okolu koronava, posrednikot uspea prethodnava nedela da gi dostavi.. Sepak, ostanuva da si se ponadevam ushte malku :)
Posrednikot treba da znae koga gi dostavuva dokumentite dali se razgledani odnosno dali se e vo red toa moze da go proveri vo ministerstvo koga se dostavuvaat.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
48
Дали имате искуство со посредникот Мите од Струмица - карши Заев живее. Дали има поголеми шанси ако се оди преку него?
Koj Mite gi ima nekolku
Ako e Mite Jokerot begaj od nego podaleku
Mitko Bjadov e cesen
Mite meterolog sto e zavcera slusnav za nego ima izmameno nekoi luge
Јас сум од Струмица и Мите (карши Заев што живее) ми е посредник. Тој ми ги трчкаше сите работи и се беше океј. И други мои блиски роднини поднесуваа преку него. Каде и да одеше во Софија сите го знааеја.
Dali nekoj od ovie e Mitko Janev? Rabotele so soprugata zaedno. Za nego imam pozitivni raboti slusnato za nego od nekolku luge ovdeka.

Znam brat, ama izmislile se sea nekoja druga finta... Jas koga nosiv dopolnitelni dok deckite mi spremaa molba, ama sega ima imalo nekoj nov standarden format na molba... Nz taka slusnav taka kazuvam..
Koga jas gi nosev dopolnitelnite dokumenti, molbata sto ja nosev odavde bila nevazecka. Tamu potpolniv nova molba vo nov format. Mislam deka bese sment formatot i deka ministerot bese smenet. I mislam deka site go imame potpolneto noviot format. Inace ako ne se lazam novata molba bese dadena ovdeka na formumov.
Ama mislam i deka toa nema znacenie za toa sto sme zakoceni. Bideki sme malku luge na dopolnitena mislam deka sme zatureni vo nekoja fioka i deka ne ni pomisluvaat na nas. Najverojatno mislam i deka ne ni znaat deka imaat uste predmeti na dopolnitelna. Inace kako sto slusav na dopolnitelna se stavani onie koi imale intervju do krajot na juni 2018.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zdravo na site . Sakam da prasam za mitko janev od strumica . Dali e dobar posrednik fala vi . Preku tatko sum i brat . Jas sum od strumica selo prosenikovo
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Дали и со бугарски пасош пак треба PCR тест за да се помине граница???И ако треба се мисли ли тоа да се укине и кога?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
35
Поени од реакции
24
Dali nekoj od ovie e Mitko Janev? Rabotele so soprugata zaedno. Za nego imam pozitivni raboti slusnato za nego od nekolku luge ovdeka.


Koga jas gi nosev dopolnitelnite dokumenti, molbata sto ja nosev odavde bila nevazecka. Tamu potpolniv nova molba vo nov format. Mislam deka bese sment formatot i deka ministerot bese smenet. I mislam deka site go imame potpolneto noviot format. Inace ako ne se lazam novata molba bese dadena ovdeka na formumov.
Ama mislam i deka toa nema znacenie za toa sto sme zakoceni. Bideki sme malku luge na dopolnitena mislam deka sme zatureni vo nekoja fioka i deka ne ni pomisluvaat na nas. Najverojatno mislam i deka ne ni znaat deka imaat uste predmeti na dopolnitelna. Inace kako sto slusav na dopolnitelna se stavani onie koi imale intervju do krajot na juni 2018.
За тоа дека не ни знаат дека имаат уште предмети на дополнителна, затоа се посредниците да ги потсетуваат додека лаат на сите страни дека директно ќе се иде на указ или отказ.
 
Член од
19 февруари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
29
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Dali nekoj ima informacija dali lile styanova praka ukazi do ambasada? Veke 2 nedeli nemam odgovor od niv a ne zakazav termin preku sistemot.
Ne znam dali da zakazuvam ili da pocekam uste. A termini sega za mart 2021
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom