Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Здраво на сите. Нов член сум на форумов, вчера ми беше потпишан указ. Имам прашање, за колку време се испраќа државјанството тука во амбасада и за колку време најбрзо можам се да завршам, да го имам пасошот во рака. Која е најдобрата опција? Благодарам
Koga bese na polozitelno ...I koj datum na Intervju?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
De bre luge, ako nekoj ne prasuva za nesto vo vrska so temata ne ni odgovarajte, a ne vaka dve strani se objasnuva deka tuka ne e mestoto za vo slucajov "kanada" prasanja. Podobro da mu odgovorevte ako nekoj znaese, a ne vaka poveke se iznapisavme deka ovaa tema ne e za vakvi prasanja. Greska e i jas sto pisuvam sega, i jas ja rastegam vo vrska so ova.
 
Член од
19 февруари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
29
Како што гледам последно не ги ставаат на проверка од вице президента или грешка сум?
Автоматски споено мислење:

Инаку за статистиката на форумот 08.10.2019 положително со документ од брат
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
22
Здраво на сите. Нов член сум на форумов, вчера ми беше потпишан указ. Имам прашање, за колку време се испраќа државјанството тука во амбасада и за колку време најбрзо можам се да завршам, да го имам пасошот во рака. Која е најдобрата опција? Благодарам
Preku ambasada zemi si go. Kolku shto znam treba da najdesh adresa vo BG shto kje ja pishish(ako si preku posrednik kje ti najde) na licna i na pasosh. Od koga kje go zemish ukazot zavisi koga imaat termin za slikanje. Imash dve opcii: normalno da si chekash i pak da odish da go podigash po okolu mesec ili brza postapka koja e poskapa no drugiot den kje go imash(vaka zedoja prijateli na majka mi so decata) ama e duplo poskapo od normalna postapka i plus treba da najdesh mesto da prestojuvash za da go podignish. E sega za zakazvanje ne znam, zavisi kolku ima drugi lugje za pasosh i licni karti, ama za mesec dva kje te zakazat. So srekja
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
22
Danas konacno posle 4 god ukaz 111 kod mene i moje supruge,zajedno smo poceli proceduru jun 2016,intervju april 2018, na polozitelno od 10 avgust 2019 i danas ukaz za oboje,hvala svim dobrim ljudima na ovom forumu mnogo ste nam pomogli jer smo mi skoro sve sami isli uz vasu pomoc i informacije
 
Член од
15 јули 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Drustvo,znae nekoj koga pak ke moze da se podavaat dokumenti?
Kolku sto razbrav jas momentalno ne mozelo.
 

MaxiDj

Top-notch Сasual Dating - Verified Maidens
Член од
23 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
4
Bi sakal da prasam dali seuste funkcionira prakanjeto na uverenieto za drzavjanstvoto do ambasada i dali mora da bide preku posrednici ? Spremen mi e mailot ama neznam dali da go prakam. Pozdrav.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496

MaxiDj

Top-notch Сasual Dating - Verified Maidens
Член од
23 ноември 2015
Мислења
15
Поени од реакции
4
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom