Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
Eden prashanie ima,,ot ambasada mozheme da zemame pasport toga sto qe imame ukaz? Za vo sofia mlogu dollga qe cekash 6 meseci za da oish vo bullgaria,koi imat informacia da mi kazhit
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Deneska potpisan ukaz na polozitelno od 24 juli 2019 bev na dopolitelna odneseni odnovo izvodi i po tvrda od kaj lazar btw imav razlika vo preziminjata
Cestitki eve uste eden dokaz deka razlikite ne pravat problem ti pisav poraka malku po detalno da mi objasnis posto imav i jas edna zbka so preziminja fala ti odnapred se najdobro brat
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
9
Deneska potpisan ukaz na polozitelno od 24 juli 2019 bev na dopolitelna odneseni odnovo izvodi i po tvrda od kaj lazar btw imav razlika vo preziminjata
Cestitki eve uste eden dokaz deka razlikite ne pravat problem ti pisav poraka malku po detalno da mi objasnis posto imav i jas edna zbka so preziminja fala ti odnapred se najdobro brat
Preziminjata mi bea razlicni taka ostana jas mislam deka e pobitna potvrdata od kaj lazar deka tuka pisuva kako si povrzan so predokot iskreno ocekuvav otkaz ama ete sreka pominav
 
Член од
11 декември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
17
Toa e zatoa shto ne se prijavil deka e na polozitelno i prethodno ne bil na spisokot.
Hahahahah so ukazive nemozam da postignam da gi vnesuvam.....hahahhaha ......samo neka se potpisuva pa spisocite dopolnitelni ke se apdejtuvaat.
Plus tie shto se potpisani gi brisam od spisokot taka da nema potreba i da go stavam.Samo neka mu e so sreka,i daj boze site poskoro da se izbrisani od spisokot (y)
Автоматски споено мислење:


Nemoj preku Sofija,zemi si go preku ambasada,tek dekemvri ima termin a ne se znae do togas,ti zdravje za 2 meseci ke si go imas pasosot vo raka otkako ke go podignes preku ambasada.
Znaci stom izleze ykazot da ne zakazuvam vo Sofija oni go prakat sami vo ambasada zasto tamu mi bese intervjuto taka neli PALE
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Има указ 94/2020 !!!
Со реќа на сите,проверувајте си!!!!
Автоматски споено мислење:

Здраво,бидејќи барав некои одговори наназад и неможев да најдам ме интересира дали може некој да ми каже што следува после Усогласување постапка ? и дали можам некаде да гледам на нет што се дешава со мојот случај ? бев на таа страната што бараат ПИН ама ваљда не сум уште до таа постапка,ако може некој набрзина да ми одговори. Ви благодарам
Пиши како ти гласи статусот во моментов,кога беше на интервју и со какви документи,за да можам да ти одговорам.Инаку само на таа страната се проверува ....
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Pale edno prasanje mislenje tvoe, se ceka 1 godina za potpis ama so ova tempo ubrzano sekoj den ukazi, so mislis kolku bi se cekalo ? Fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom