Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Duh

Член од
13 јуни 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Nogo se ceka za da se zeme ukazot.
Zakazan termin za 23.11.
E nogo e . Taa koronata se razvlece.
Duri ne mi se veruva deka nepostoi nacin za da se zeme porano ukazot.
 
Член од
25 септември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
60
Оваа е дискриминација некои од март на финална денес положително .... јас од утре го започнувам 7-миот месец во финална. ‍♀
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Moze ukazot da se zeme,no i sam da odis za adresa vo Sofija vo Opshtina ke treba da stigne prvo pismoto od ambasada,za posle da ti ja dadat adresata i da podneses za EGN,koj mozes vo istiot den da go zemes so dobar posrednik,ili mozes uste od tuka koga ke stigne pismoto vo opshtina,ima posrednik koj od tuka dogovara i sreduva za EGN.Vo meguvreme ke se javuvas vi opshtina Sredec ako ja izberes Lege 6,zosto moze i pobrzo da stigne zavisi koga ja prakaat diplomatskata posta,i ke prasuvas dali e stignato pismoto za tebe.Otkako ke stigne ke odis vo Sofija ,vo opshtina,a posle so uverenie za adresa i egn od opshtina odis vo MVR da se slikas.
Vo ambasada za podignuvanjeto na ukazot e pisano nekolku pati,Dve sliki pasos format , dve kopii od pasos ,pasosot I izvod na rodeni SE plaka 36 evra za drzavjanstvo I 15 za legalizacija na izvodot.
Автоматски споено мислење:

I denes ima mnogu promeni od finalna vo polozitelno(ima i otkazi) otprilika prepiski 21185/2018
Јас сум 20ххх/2018, уште ништо :(
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Може ли некој да ми предложи добар посредник, стварно имам потреба и втор пат го поставувам истово прашање. Ми треба помош од ваше искуство со некој добар посредник, по можност со разумна цена.
Suzana i Mitko od strumica 100%
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Jas ostanav nepotpisan, dali toa znaci deka ke imam otkaz. Veke ne se izdrzuva ovaa neizvesnost
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Nogo se ceka za da se zeme ukazot.
Zakazan termin za 23.11.
E nogo e . Taa koronata se razvlece.
Duri ne mi se veruva deka nepostoi nacin za da se zeme porano ukazot.
Пријател Кризата со вирусот си го направи своето...Многу луѓе го пропуштија првиот термин,а во мегувреме за наша среќа потпишаа доста укази(само така и нека продолжат)...Некои указот го чекаа и по 5 години(еве на пример јас и брат ми),го пропуштивме и првиот термин за подигање,но толку време издржавме ке ги издржеме и овие неколку месеци...Битно е тоа што не си во неизвесност што и како ке биде,туку си сигурен...Поздрав и среќно на сите нека продолжат указите :)
 

E2E

Член од
11 март 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Дали некој бил да земе указ? Како е на граница, некое инфо? Ви благодарам !
 
Член од
1 април 2020
Мислења
40
Поени од реакции
39
zdravo decki ...posrednikot mi pisa da dostavam dukumenti ,,poveke nemalo preku brat,cicko da se ppsredvi za pasos ,,i mi napisa vaka 1. Izvod od tatko ti - vo original (Slavko ti e dedo po tatko, taka?)
2. Posmrtnica od dedo ti Slavko - vo original
3. Kopija od tvoj pasos
Автоматски споено мислење:

inace sum vo finalen proces ,,
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
zdravo decki ...posrednikot mi pisa da dostavam dukumenti ,,poveke nemalo preku brat,cicko da se ppsredvi za pasos ,,i mi napisa vaka 1. Izvod od tatko ti - vo original (Slavko ti e dedo po tatko, taka?)
2. Posmrtnica od dedo ti Slavko - vo original
3. Kopija od tvoj pasos
Автоматски споено мислење:

inace sum vo finalen proces ,,
Aj be naucete se da pisuvate, ne se razbirate ni sto pisuvate, ni sto sakate da kazete.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Дали некој бил да земе указ? Како е на граница, некое инфо? Ви благодарам !
Jas treba da zemam drzavjanstvo slednata nedela ama tesko da se otvori granicava. Se javiv vo ambasada vo skopje i mi rekoa da otidam vo ambasada da potpolnam baranje za da mi go pratat drzavjanstvoto vo skopje vo ambasadata. Ako nekoj ima ovakvo iskustvo neka spodeli

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom