Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2019
Мислења
24
Поени од реакции
48
Zdravo na site dragi luge sakam da prasam so terminive za podiganje na ukaz do kade se stignati bidejki situacijava ne dozvoluva da si go podignam ukazot terminot mi e za utre
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Dali ima nekoj sto e bil noemvri posle 15 2018 god na intervju i da e na polozitelno
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Dobro vecer konecno preraboti stranata...inace da vi se pofalam vcera sabalje Jotova konecno mi potpisa ukas ..posrednikot mi zakaza termin za 16.10 porano nema data ..ako ne bese ovde da dobivam info 100%ke bev odbiena ..fala mnogu do site sto bevte prisutni a najnmnogu na @palekrstic
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
intervju 2feb 2018,na proverka od VP od 27 maj 2019 na 10juni potpisan .. ukaz 68 /2020 so sreka na site sto cekate
Автоматски споено мислење:

intervju 1feb 2018,na proverka od VP od 27 maj 2019 na 10juni potpisan .. ukaz 68 /2020 so sreka na site sto cekate
 
Последно уредено:
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
До каде се стигнати со промена од задолжителна во финална?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Jas sum sredina na januari 2018 intervju preku roditel uste sum na proverka od vice president.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Да однесени се, ама не се при интервју, него при закажување на интервју. Од ко беа поднесени документите нели добив датум за интервју кој беше скоро година дена од поднесувањето на документите и го обавив истото... Се сеќавам баш документите што ги доставив, значи папката со документи беше пред таа госпоѓата што ме интервјуираше. Листот од резултатот на интервјуто го вметна во папката и тоа беше се.

Инаку се сеќавам посредникот не носеше кај некој преведувач нотар незнам што ли беше.. некој пола саат чекавме за превод ваљда.. и отидовме и земавме документите изводи, потврда од бг клуб, произходот, лекарското, потврдата за неосудуваност, фотокопија од Пасош, Биографија....

Затоа и мислам дека е некој обид за да се извлече дополнително пари...
Другар кога беше на интервју?
јас бев 11.03.2019 и уште сум на задолжителна, се двоумам сега ги извадив изводите и умреници и потврда да ги пратам како дополнителни документи.
Исто и јас се сеќавам во папката беа потврдата од здружение, изводите, происход и др. заедно ги доставив во мин за правосудие, и за време на интервјуто само го додаде листот во папката што ме интервјуираше.
А за ова што викаш посредникот бара 100 еур, јас одам преку адвокатка од Софија, и ја прашував колку чини превод и легализација за извод, ми кажа 20 лева по документ.

Адвокатката цело време ми викаше не треба дополнителни документи ги имаат во папката ги имаме доставено, меѓутоа другарка што беше на итервју ноември 2018, 4 месеци пред мене, сега статусот од март и беше на финална доби отказ.
Автоматски споено мислење:

Очигледно е ова ИГРА НА СРЕЌА, кој на кого како ќе е погоди, како на интервјуто, на некој 40 минути ќе го интервјуираат, а некој 3 минути.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
Ukaz 62/2020 u ponedeljak mi izađe (za mene i sestru). Dokumenti od pradede, potvrda iz bg kluba i Pravoslavne crkve. Pale, mislim da sam ipak imao promenu statisu 15 maja 2019. Intervju 31.01.2018. u Sofiji. Želim svima sreću.
Prvi slovodan termin u ponedeljak je bio 6.10.2020. Pozdrav svima
PS Nisam mogao ranije da se pohvalim jer sam imao problem da se ulogujem na forum.
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Другарчиња некој што има закажано за подигање на државјанството овој период да сподели искуство што направил.Дали има опција преку амбасада или било што а да не се испушти датумот!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom