Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јануари 2019
Мислења
4
Поени од реакции
5
Posle finalna proverka go dobiv ovoj status, ima li nekoj resenie za ova , moze li da pomogne ?

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство.
Dali dopolnitelno odnese dokumenti vo MP?
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
12
Со какви документи поднесе наново ?
Истите што ги поденсов на почетокот, иницијално отидов со документ од клуб. Посредникот ми рече дека ги барале документите на ново пак.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
ke ja otvoraat, kako i grckata taka i bugarskata toa e vo dogovor so sosednite zemiji, imase prosla nedela za ova
отворање на границите од 1 јуни во договор со соедните држави, како и за укинување на полицискиот час со оглед на тоа што не се почитува, дознава неофицијално „Фокус“.
Nekoj link za bg koi drzavjani mozat da flezat u bg bez karantin? Me interesira za holandija potocno dali e na crnata lista za vlez vo bugarija?
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Nekoj link za bg koi drzavjani mozat da flezat u bg bez karantin? Me interesira za holandija potocno dali e na crnata lista za vlez vo bugarija?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Biden e nekoj vo konzulatot Bitola denovive da kazi dali normalno rabotaat i dali ima guzvi ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
25 септември 2019
Мислења
68
Поени од реакции
43
@palekrstic имаме толку многу месеци и години што добиваме информации од вас, ви благодарам многу што им помагавте на сите без никаков профит, вие сте супер личност, Бог може да ве награди, секогаш голема радост во семејството, бескрајна почит
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
zdr dolgo vreme ne bev prisuten ovde imam samo da vi kazam od pred nekoj den potpisan ukaz na brat mi podneseni dok od mene (imam bg drzavjanstvo veke godina ipol)i od strumickiot klub i uste nesto na poznanik negovata majka imase podneseno za bg dok preku sinot sin i ima bg dok,,, za zal e odbiena
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom