Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
Decki momentalno sum vo Germanija a imam termin za podigajne na ukaz na 4 juni. Dali nekoj ima info dali moze da se patuva od Germanija za Bugarija i dali rabotat vo ministerstvoto za podigajne na ukazi? Dali ke mozam da zavrsam rab? Nekoj nekakvo info so termin blisku sega za podigajne.?
Pozovi bugarsku ambasadu, pa probaj da podigneš u Nemačkoj direktno . Meni se tako nešto javilo da probam ovde (u Parizu), ako mi izađe uskoro. Inače nemam boravišnu dozvolu.
 
Член од
9 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Mora adresata vo Kustendil tocno da ja navedes koja e i vo koja opshtina.
A ne moze toa otposle mislam jas da si go podignam ukazot i oni koga ke me prasaat za adresa da im kazam samo deka vo Kustendil sakam da da mi bide adresata za da go ispratat ukazot vo taa postina. I posle jas da si baram luge sto ke mi zavrasat rabota. Toa sakav da prasam vo momentat na podiganje dali treba da im ja kazes adresata ili dovolno e samo gradot i opstinata?
 
Член од
2 мај 2019
Мислења
22
Поени од реакции
63
Dobro vecer jas sum so postojano zivealiste vo bugarija.Momentalno sum vo germanija dali ke mozam da si go podignam ukazot na 11 juni . Blagodaram
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Ako moze nekoj da kaze do kade e rabotava so zadolzitelna? Do koj broj stignat ja pocnaa Li 2019?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ako moze nekoj da kaze do kade e rabotava so zadolzitelna? Do koj broj stignat ja pocnaa Li 2019?
Posleden koj objavi promena od zadolzitelna vo finalna e 07.01.2019 intervju taka da skokaat celo vreme jas sum 13.01.2019 uste nemam promena vo zadolzitelna sum seuste pa ovaa nedela ocekuvam promena
 
Член од
15 мај 2020
Мислења
10
Поени од реакции
5
Kolko vreme se ceka po intervju zadolzitelna za smena na status fala vi mnogo
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A ne moze toa otposle mislam jas da si go podignam ukazot i oni koga ke me prasaat za adresa da im kazam samo deka vo Kustendil sakam da da mi bide adresata za da go ispratat ukazot vo taa postina. I posle jas da si baram luge sto ke mi zavrasat rabota. Toa sakav da prasam vo momentat na podiganje dali treba da im ja kazes adresata ili dovolno e samo gradot i opstinata?
Ne ,nemoze za zal.Mora da ja kazes tocno adresata da ja napises pri podignuvanje na ukaz.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom