Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Од совет по граѓанство при Министерство за правосудие, по ново од финална или се оди положително или советот не ја уважил молбата(отказ)нема повеќе дополнителна проверка.
Fala @palekrstic
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
До каде се стигнати со промена од задолжителна во финална?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Од совет по граѓанство при Министерство за правосудие, по ново од финална или се оди положително или советот не ја уважил молбата(отказ)нема повеќе дополнителна проверка.
Што правиме ние што сме на дополнителна, веќе не отпишаа ?
 
Член од
8 март 2020
Мислења
14
Поени од реакции
50
Јас и сопругот сме на дополнителна од април лани. Доставивме повторно документи пред рокот. Интервјуата ни беа на 11.01.2018. Ни останува да чекаме на промена наскоро. @Oldboy од кога си на дополнителна?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dobar den...
Ako moze nekoj da mi pomogne ali ozbiljna i poštena osoba vo vrska so rabota i naođanje na smestaj negde na zapad.. Ako saka nekoj da mi pomogne koj e ozbiljan, iskren i posten neka mi pise u inbox i ke kontaktirame.Naravno i da pomine ovaa pandemija da vidime sto moze da se napravi po ova prasanje. Fala..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koga ke pocnat so ukazi dali znaes @palekrstic
Можно е да има веќе од наредната недела објава на указ,зошто тогаш ќе поминат тие 2 недели од почеток на работата на советот,па останува да видиме.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
551
Јас и сопругот сме на дополнителна од април лани. Доставивме повторно документи пред рокот. Интервјуата ни беа на 11.01.2018. Ни останува да чекаме на промена наскоро. @Oldboy од кога си на дополнителна?
Јас бев на интервју 09.01.2018 така да неколку дена пред вас , дополнителна не знам кога беше точно ама ми се смени статус во тек на месец март лани
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
88
Nekoj nekakvo info za podigajnevo na ukazi?mojs da podignis ne mojs? Dali rabotat? Ako si vo EU dali mozis da pojdis da go zemis? Dali ima karantini vo bg ?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
@Dronskittt objavi posledna promena na forumot vo finalna инрвију Софија 07-01-2019. Dali nekoj drug ima promena vo finalna
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
Ke ve molam na koja strana bea prasanjata za intervju. Blagodaram !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom