Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
2
Zdravo, da ve prasam dali na nekoj mu se ima smeneto status od zadolzitelna vo finalna, a e bil na intervju septemvri, oktomvri ili noemvri 2018 bez dopolnitelno da nose odnovo zavereni izvodi i potvrda? Inaku prasam za zena mi, taa bese na intervju 20.11.2018 vo Sofija i sega razbravme deka nesto se ima smeneto vo Sofija i treba odnovo da odneseme izvodi i potvrda, strav mi e da ne e kasno. Pozdrav.
jas bev intervju septemvri 2018 mi se smeni vo finalna nisto dopolnitelno dokumenti ne nosev
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Да пишам дека откако го подигнав државјанството, отидов во општина да поднесам за ЕГН, и госпоѓата на шалтер ми побара венчаница, и извод од родени, преведени и легализирани. И реков дека не носам со мене, на форумот најдов информација дека изводот преведен и легализиран ке ми треба за во полиција, кога ке се сликам за пасош и л.к. Ми рече за една недела кога ке одам да си го подигнам ЕГН-то, да донесам извод и венчаница, преведени и легализирани, може и копија, бидејќи и реков дека извод веќе имам, и дека ке ми треба за во полиција. Поздрав до сите на форумот
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
@zapce M јас како што гледам ти не си од април,туку од 12 јуни на положително???
Точно, сега гледам, јас во април сум била ставен на втора финална, а јуни се пофалив со положително, :place::place::place: значи јас ќе си почекам уште 3-4 месеци
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
33
Поени од реакции
22
Да пишам дека откако го подигнав државјанството, отидов во општина да поднесам за ЕГН, и госпоѓата на шалтер ми побара венчаница, и извод од родени, преведени и легализирани. И реков дека не носам со мене, на форумот најдов информација дека изводот преведен и легализиран ке ми треба за во полиција, кога ке се сликам за пасош и л.к. Ми рече за една недела кога ке одам да си го подигнам ЕГН-то, да донесам извод и венчаница, преведени и легализирани, може и копија, бидејќи и реков дека извод веќе имам, и дека ке ми треба за во полиција. Поздрав до сите на форумот
Na shto se odnesuva ova legalizirana, zaverna na notar-internscionalen izvod ili?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Претпоставувам дека изводите и умрениците си ги предал заедно со потврдата во правосудие.Ако е така тогаш се е во ред со твоите документи.
Автоматски споено мислење:


До преписка 18340/2018 сите преку Софија вчера,денес отсабајле до 18418/2018 преписки преку амбасада.
A site se nakade 25000 prepiski ako ne se lazam za 2018 znaci nie od januar intervju 2019 do april maj ako ni se smene vo finalna ke bide premija straano se ispozaglavija mislev ke se ubrza
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85
A site se nakade 25000 prepiski ako ne se lazam za 2018 znaci nie od januar intervju 2019 do april maj ako ni se smene vo finalna ke bide premija straano se ispozaglavija mislev ke se ubrza
Jas beeh na intervju u sredinata na Dekemvri 201, kako sho gledam spored brojcinja kako ode ocekuvam na mene da mi se smene statuso na pocetotko na April (momentano na zadolzitelno). Taka da u pravo si nekade Maj 2020 mislam deka kje gi pocnat tie od Januari 2019.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
76
Jas beeh na intervju u sredinata na Dekemvri 201, kako sho gledam spored brojcinja kako ode ocekuvam na mene da mi se smene statuso na pocetotko na April (momentano na zadolzitelno). Taka da u pravo si nekade Maj 2020 mislam deka kje gi pocnat tie od Januari 2019.
Se na se izgleda ke si cekame do drugata godina do dekemvri 2021 duri togas ke zemime kako so odi rabotava
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Jas beeh na intervju u sredinata na Dekemvri 201, kako sho gledam spored brojcinja kako ode ocekuvam na mene da mi se smene statuso na pocetotko na April (momentano na zadolzitelno). Taka da u pravo si nekade Maj 2020 mislam deka kje gi pocnat tie od Januari 2019.
Ne se znae nisto ostanuva samo da cekame belki na polozitelno nema da cekame po godina vreme
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Pozdrav so site!
Dokolku moze nekoj da mi Dade kontakt od veliko trnovo mejl,broj...
Odnapred vi blagodaram!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom