Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85
Нов на форумо сум :

Образувана преписка N:24XXX/2018/19.12.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Шо значи за 3-4 дена ќе дојдам на ред да ми се смене статусо земајки у предвит дека секој ден по 1000 и кусур преписки прегледуват :).
Павлинка - @palekrstic ако сакаш ќе можеш ли да ме додаеш на листата да бидам и јас полноправен член на фамилијата тука разбираш.

Благодарам на сите шо имат тука споделено искуства!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Нов на форумо сум :

Образувана преписка N:24XXX/2018/19.12.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Шо значи за 3-4 дена ќе дојдам на ред да ми се смене статусо земајки у предвит дека секој ден по 1000 и кусур преписки прегледуват :).
Павлинка - @palekrstic ако сакаш ќе можеш ли да ме додаеш на листата да бидам и јас полноправен член на фамилијата тука разбираш.

Благодарам на сите шо имат тука споделено искуства!
Daj boze da e taka pavlinke so ke kazis ti ima li nadez xaxa
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
Ni ukaz ni butur .... 164**/2016 polozitelno od 27.02.2019 ni promena ni nisto .... nekoi maleri so nadez deka ke pominat
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
76
Zdravo na site i jas sum nov vo forumov i jas imam podadeno za bugarski pasos intervju imav na 19.12.2018 i uste mi stoi statusot obrazuvana prepiska ako mozi od pale da pobaram da me vmetni vo listata i da se nadevame deka ke zavrsime sto pobrzo
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

Нов на форумо сум :

Образувана преписка N:24XXX/2018/19.12.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Шо значи за 3-4 дена ќе дојдам на ред да ми се смене статусо земајки у предвит дека секој ден по 1000 и кусур преписки прегледуват :).
Павлинка - @palekrstic ако сакаш ќе можеш ли да ме додаеш на листата да бидам и јас полноправен член на фамилијата тука разбираш.

Благодарам на сите шо имат тука споделено искуства!
I jas sum na.ist datum so tebe ni ostanuva da cekame
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85
Zdravo na site i jas sum nov vo forumov i jas imam podadeno za bugarski pasos intervju imav na 19.12.2018 i uste mi stoi statusot obrazuvana prepiska ako mozi od pale da pobaram da me vmetni vo listata i da se nadevame deka ke zavrsime sto pobrzo
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:


I jas sum na.ist datum so tebe ni ostanuva da cekame
И јас сум на иста дата со вас другарчиња, така да ќе си чекаме, до крајо на Март ќе завршеме работа мислам.
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
jas i brat mi podnesovme 2018 preku tatko ni 03.04 2019 bevme na intervju kolku vreme ke cemame od prioika uste se nema nisto smeneto?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom