Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 август 2019
Мислења
34
Поени од реакции
34
Стварно, имаме на форумов некој максимум месеци за чекање указ? Спомна некој 15 месеци?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Мене ми е Образувана преписка N:18113/2018/11.10.2018 г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
И ми се нема сменето Како идат рандом :(:(:(. Не би требало да одат по ред....
Jas sum preku roditel 07.08.2018 god Sofija posle 17 meseci mi se smeni statusot

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Мене едно не ми е јасно
Зошто иатите документи да се носа и во правосудие и во дабч
Па тој што не однесол дополнителни документи во дабч или во правосудие незнам кај беше таму го ставаа на дополнителна
Па сега најново ако одиш преку брат или сестра те одбивале
Не е претерано ова :)
 
Член од
15 април 2018
Мислења
35
Поени од реакции
58
Последна промена од задолжителна во финална е преписка 20941/2018 од 16.11.2018,за да се ориентирате до каде се .
Не одат по ред, јас сум 17×××/2018 сеуште на задолжителна. Уште малку 17 месеци со овој статус.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
62
Поени од реакции
75
Oд конзулат ми рекоа дека штом имам добиено отказ од вицепретседателот образложение немало но не знаеа да ми кажат за подигнување на документите дали ќе ми ги вратат истиот ден или наредниот ден по поднесувањето на молбата.
Ако некој од Вас знае би му била благодарна за да знам што да очекувам.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
50
Поени од реакции
81
Последна промена од задолжителна во финална е преписка 20941/2018 од 16.11.2018,за да се ориентирате до каде се .
A zoso koga go pisam brojot (20941/2018 )na poleto preku konsulski pat mi izlaga deka ne postoi takva prepiska ? Da ne e nekoja greska vo brojot @Pale.krstic ili jas sum greska?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
A zoso koga go pisam brojot (20941/2018 )na poleto preku konsulski pat mi izlaga deka ne postoi takva prepiska ? Da ne e nekoja greska vo brojot @Pale.krstic ili jas sum greska?
Затоа што таа преписка е преку Софија и неможе да се види во полето за преписки преку консулски пат.
Автоматски споено мислење:

Oд конзулат ми рекоа дека штом имам добиено отказ од вицепретседателот образложение немало но не знаеа да ми кажат за подигнување на документите дали ќе ми ги вратат истиот ден или наредниот ден по поднесувањето на молбата.
Ако некој од Вас знае би му била благодарна за да знам што да очекувам.
Навистина ми е жал!!!
Незнам што да кажам , но еве да разјасниме малку,ако можеме да сватиме зошто вака се случило.
1.Дали убаво беше поврзана со изводи до предокот кој е на стариот документ?
2,Дали имаше некои разлики во Име Презиме во поврзувањата?
3.Дали на стариот документ пишуваше националност?
Ќе инсистираш истиот ден да ти ги вратат, со образложение дека доаѓаш од друга држава.....
Пиши некое образложение зошто е дојдено до отказ,ако воопшто знаеш?
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2019
Мислења
62
Поени од реакции
75
Затоа што таа преписка е преку Софија и неможе да се види во полето за преписки преку консулски пат.
Автоматски споено мислење:




Ќе инсистираш истиот ден да ти ги вратат, со образложение дека доаѓаш од друга држава.....
Пиши некое образложение зошто е дојдено до отказ,ако воопшто знаеш?
Ќе ве информирам што ќе ми кажат ако воопшто ми кажат зошто.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Интервју 18.10.2018 во Софија и уште на задолжителна..... Има некој отприлика овој период да е сменето на финална?
nema nikoj samo eden slucaj oktomvri noemvri tapa skoro site zadolzitelna
Автоматски споено мислење:

Последна промена од задолжителна во финална е преписка 20941/2018 од 16.11.2018,за да се ориентирате до каде се .
27.11.2018 cekam tnx na info barem sme blisku :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom