Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 декември 2015
Мислења
119
Поени од реакции
176
Одма би требало да стигне.Ќе се јавиш во амбасада и ќе ги прашаш дали стигнало државјанството пошто тоа оди електронски и ќе си тераш преку амбасада.Ако то е веќе сменето дека е пратено во амбасада.
Инаку честитки и на тебе!!!
Автоматски споено мислење:



А нели имаш веќе указ,за твој близок прашуваш?
Автоматски споено мислење:


Благодарам од се срце:)
Автоматски споено мислење:

Инаку одкога ќе резервирате ве носи на една страна каде што ги пишува податоците ваши и датата на резервација,и таму пишува на кој ден е потпишан указот.Мојот бил потпишан од 14.01.2020,Указ 5/2020.

Ова ми го кажа @focus благодарност до него ;)
Denes do I mojot tatko ukaz broj 5 za nego prasuvam
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Изгледа дека бугарските власти го следат форумов и виделе колку сум активна,и се залагам за Бугарите во МК да си го добијат своето право ,и полесно да им се востанови Бугарското Државјанство, па затоа преку ред ми потпишале хахахахаха........
Малку да се нашалиме.

Инаку нема да ви завртам грб така лесно,не се секирајте.Тука сум и колку можам ќе помогнам додека сум во МК,а потоа можеби ќе имам помалку време за да бидам толку активна ,но секако ќе сум присутна колку можам:P
Автоматски споено мислење:

Инаку несакам да ве плашам но има ојавено и 4 откази од Вицепрезидент од 03.02.2020.Роа се нови откази,што значи дека може и уште да се објавуваат а може и не.Но со сигурност после ова ќе следат укази.
7812/2016 е преписката
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
3 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
Gledas budalite se spremaat Maj da go pravat a nekolku iljadi cekaat od February,Mart,April,ni red ni pravda ni butur,toa e 2016 bese baksuz i si ostana,inaku normalno cestito na tie sto dobija ukazi denes,tie ne se nisto krivi.
dane sme odbieni pa da ne istaknat potaka
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 232692
17512-2016 prv pat vneseni dokumenti i odbien , vtor pat interviju na 31.01.2018 dopolnitelni dok vneseni pred datumot sto e naveden na slikava ... ⬆. kako i po sto orentacija uste kolku bi cekal!! blagodaram
uste dve god minimum
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
Те молам за информација, дали беше на дополнителна проверка или не?
da bev edna godina na dopolnitelna, znaci koga gi odnesov dopolnitelno dokumentite, tocno posle godina i dve nedeli mi se smeni vo polozitelno, i eve sega napraviv 11 meseci i 7 dena od polozitelno i uste nisto.
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
135
Zdravo,

Pale cestita i so srekja za ubavo da go koristis..te citam nad godina nad godina dena zasluzeno ti e skroz...dodadime vo listata polozhitelno sum od 27.05.2019
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Forumov go sledam so godini, mnogu bitni informacii dobivam i spodeluvam tuka, no navistina podolgo vreme nikoj ne napisal kolku vreme se ceka za dobivanje na proishod, mi treba za moj blizok
NEKA PISI NEKOJ STO E INFORMIRAN. SIGURNO I DRUGI GI INTERESIRA
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дали за да се земе потврда од Бугарскиот клуб во Струмица треба да бидеш член претходно, или се зачленуваш кога земаш? Се плаќа ли чланарина плус или само 30 евра за потврдата?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Forumov go sledam so godini, mnogu bitni informacii dobivam i spodeluvam tuka, no navistina podolgo vreme nikoj ne napisal kolku vreme se ceka za dobivanje na proishod, mi treba za moj blizok
NEKA PISI NEKOJ STO E INFORMIRAN. SIGURNO I DRUGI GI INTERESIRA
Поднесено за произход на 8 април 2019,потпишан крај на јануари 2020,произход земен од ДАБЧ на 5.02.2020
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дали за да се земе потврда од Бугарскиот клуб во Струмица треба да бидеш член претходно, или се зачленуваш кога земаш? Се плаќа ли чланарина плус или само 30 евра за потврдата?
Ke se zaclenis i ke dobies potvrda,samo 30 evra se plakase, a kaj Kolev zdruzenieto besplatno bese.
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Интервју: 14.11.2017
Обр. Преп: 03.01.2018
Финален: 01-10.09.2019
Положително: 06.11.2019
Документи преку родител.

Уште колку има за чекање? :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom