Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Да но, сега се потпишуваат тие што се на положително од фебруари, мрт, па и април имаше пример.
Тоа значи дека можно е да се подзабрза потпишувањето, па да не се чека по година дена за потпис од Вице.

Се надевам де...

Ако продолжат вака, се надевам до лето дека ќе ги исчистат бар до ноември/декември - или можеби ќе ја почнат следната година дури.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија koga e ovoj status dali moze da te odbijat ? dali e mozno toa ???

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија koga e ovoj status dali moze da te odbijat ? dali e mozno toa ???

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
Da moze da odbiet so toj status ako Jotova resi ,lani se odbieni 1000 barateli.
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Go imam sretnato posrednikot od togas poveke pati,ustetogas naskoro nemase ni edna nedela ,go vidov i mi kaza deka dok.se dostaveni vo pravosudie,vlka se so trebase od nas e zavrseno toa bese nekade petnaesetina dena pred da ima edna godina od intervjuto,na intervju bev 16.8.2018.Na 24.8.2019 se smeni statusot od zadolzitelna vo finalna.Pa ke vidime sto ke bide naskoro veke ke se znae,ako laze neka mu e na dusa,mada mislam deka ne bi mi go napravil toa bidejki i me ne mi zvoni da odam so nego,a i so sin mu sme drugari,drugoto dostaveno pale dali e vo red, i ima li nekoj uste kako mene sto e na finalna uste od avgust.pozz.
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Zdravo
Da prasam da ne znae nekoj do koj mesec se stignati ukazite dali ima ukaz potpisan od oktomvri
 
Член од
21 октомври 2019
Мислења
9
Поени од реакции
27
Ludje denes zakazav termin za podiganje ukaz,no na mail uste nema nisto stignato??? Nekoj so vakov problem??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom