Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Tie sto ste podnele so vujki, tetki, cickovci i prvi bratucedi, ocekuvajte otkazi.
Na bratuced pred nekolku dena otkaz sto podnese preku tetka. (n)
Jas podnesov preku pradedo, baba i vujko (site dokumenti bea so apostil pechat a notarialno bea vo Sofija prevedeni i legalizirani,), i po baranje na vujko mi dokumentite bea pregledani od eksperite koi shto se vo komsijata za grazhdanstvo i vo MP i VP pa vo rok od 3 dena se proiznesoa so pozitivno mislenje.
Od pradedo mi samo legitmacija od Ilindenska Organizacija kopirana vo MP i staveno pechat verno na originalnot(bidejki ne mozev da go pronajdam vo dokumentite ni na rodenite ni na umrenite. od baba mi izvodi i dokumenti kade shto pishuva deka e drzavjanin na N.R. Bugarija i od vujko mi toj dostavi izvodi negvovi i pasosh i lk.
Pa sega da vidime shto ke bidi vo periodot shto idi.
Polozitelno od 11.02.2019 intervju april 2016 ama brojcheto obrazovana prepiska duri od 01.09.2016.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
84
Otkaz dobiv podadeno preku vujko brat od majka mi.Toa e toa
Автоматски споено мислење:

Posle otkazov nema pomosh za nisto?
Od koga na polozitelno?? Bash mi e zal ali forumot dovolno gi informira lugjeto deka moralno e potvrda trebalo da dostavish,ako moze podetalno informacii od koga si kje bide od korist
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Другари документи од брат на положително од 18ти декември од почеток ма јануар на проверка,интервју 19 април 2016 само шо приверих сега оваа го пише....шо е следноооо...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti, kade?
 
Член од
3 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
47
Neznam sto se desava, koga apliciravme vo 2015.. drugarmi bese pred mene za podavanje/intervju a jas odma posle nego. Tretiot drugar go vratija toj den bidejki zavrsija so primanje na dokumenti/intervjua. Ostanavme do utre denta za da zavrsi i on rabota. Statusite ni se menuvaa skoro na site podednakvo, mozebi nedela dve odposle na tretiot drugar bidejki neli on bese od utre denta.

Vcera, mojata prepiska bese potpisana, na drugarot koj bese pred mene isto taka. Na tretiot drugar koj utre denta bese na intervju, statusot mu e:

Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија

PS - Prviot drugar so dokumenti od tatko (stari sveditelstva + strumica), jas i tretiot drugar so isti dokumenti, pasosi od brakja/sestri + strumica.

Nekoe iskustvo so ovoj status? Go citav infoto od linkot pogore, ama ne mi e jasno zosto nego mu e staven ovoj status, jas ovoj status go nemav nikogas. Nitu drugiot drugar.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Mnogu si vickast.
Ima lugje na forumov so cekaat potpis, a se so dokumenti od tetki vujni strini, i ocekuvaat potpis, dobronamerno pisav, a ti tvoite frustracii leci gi na tvoite doma.
Стискам палци што побрзо да добие државјанство, да оди во Германија и заедно со циганите од Шеќер махала и Столипиново да си зема социјална помош. :D
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2019
Мислења
20
Поени од реакции
60
Интервју 11/09/2018. Од денес на финална со документи од родител.
Ти си изгледа исклучок кај мене од 6 ти август 2018 интервју и уште на задолжителна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom