Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
47
Ova i ne e taka loso. Jas neznam koj mi e brojot na prepiskata, ama spored brojkive na molbata tuka negde sum. Cestitki anyway.

Lugencaaaa konecno ukaz 151 broj na prepiska 8845/2015 intervju 8fevruari 2016godina na polozitelno od 5dekemvri bev na dopolnitelna povekje od 1godina so dokumenti od pradedo samo voena kniska site da si docekateee
Go imame prviot ili prvite zapisani podignati/potpisani pasosi/prepiski od 2016? Ako da.. kolku vreme im trebase za skoro 1000 prepiski do sega?

 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pobrgu se zema vo Skopje odkolku vo Sofija, i jas taka imam slusnato deka zaradi adresata se ceka tri meseca, dodeka da stignat dokumentite vo Sofija. A dali nekoj znae , ili ima iskustvo vo Skopje ili Bitola da se zeme drzavjanstvo bez da se dava adresa, i bez da se prakaat dokumentite vo Sofija , i posle sam da si podnese za EGN vo Sofija. Celta na prasanjeto e dali moze da se izbegnat tie tri meseci cekanje?
Ne!
I ako go zemes drzavjanstvoto od tuka i odis sam da podneses vo BG, vo opshtinata kade ke podnesuvas povtorno ke go cekaat pismoto od ambasada, a toa trae dva do tri meseci.... Zatoa se ceka tolku.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
31
Поени од реакции
28
Zdravo na site,
Bi sakal da ve prasam koja golemina na sliki i na kakva boja na pozadina e potrebno da se odnesat vo Sofija na denot na podignuvanjeto na Gradzanstvoto?

Odnapred Vi Blagodaram na odgovorot.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo, I'ma li nekoj ovie denovi rezervirano za termin za podiganje ukaz?
Za koja data zakazuvaat?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Aj ako sakate da napisete site sto imate podignato ukazi vo skoro vreme, so sto dokumenti bevte... Blagodaram mn
 
Член од
14 октомври 2019
Мислења
35
Поени од реакции
35
Trebase da go zapisis koga go imase statusot "Obrazuvana prepiska N:______".
Автоматски споено мислење:


I tebe toa ti e br na molba,ti si od 2018 a ne 2016.

Ako moze malo pojasnuvanje. Jas podnesov dokumenti maj 2017 I dobiv broj 72**/2017, a intervju imav avgust 2018. Ne sum 100% sigiren ama mislam deka posle intervjuto koga mi se smeni statusot vo zadolzitelna ja pisese prepiskata so brojot od 2017ta. Dali e toa mozno ili pak ne sum zabelezal deka imalo pisano drug broj?
Trebase da go zapisis koga go imase statusot "Obrazuvana prepiska N:______".
Автоматски споено мислење:


I tebe toa ti e br na molba,ti si od 2018 a ne 2016.

Ako moze malo pojasnuvanje. Jas podnesov dokumenti vo maj 2017 I dobiv broj 72**/2017. Intervju imav vo avgust 2018 I posle intervjuto koga mi se smeni statusot vo zadolzitelna mislam deka kaj brojot na obrazuvana prepiska stoese pak brojot od 2017ta godina. Ne sum 100% siguren pa zatoa prasuvam dali mi e toa brojot ili pak imalo drug broj so ne sum go primetil. Blagodaram
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Jas sum prepiska nekade triiljadi 298#/2016
Ima li sansi da me pominat do nova godina.onka hipoteticki prasuvam ili tesko
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ako moze malo pojasnuvanje. Jas podnesov dokumenti vo maj 2017 I dobiv broj 72**/2017. Intervju imav vo avgust 2018 I posle intervjuto koga mi se smeni statusot vo zadolzitelna mislam deka kaj brojot na obrazuvana prepiska stoese pak brojot od 2017ta godina. Ne sum 100% siguren pa zatoa prasuvam dali mi e toa brojot ili pak imalo drug broj so ne sum go primetil. Blagodaram
Ako si bil intervju 2018 togas i prepiskata mora da ti e _ _ _ _/2018
Автоматски споено мислење:

Jas sum prepiska nekade triiljadi 298#/2016
Ima li sansi da me pominat do nova godina.onka hipoteticki prasuvam ili tesko
Kazi od koja data si na polozitelno
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
Ako moze malo pojasnuvanje. Jas podnesov dokumenti vo maj 2017 I dobiv broj 72**/2017. Intervju imav vo avgust 2018 I posle intervjuto koga mi se smeni statusot vo zadolzitelna mislam deka kaj brojot na obrazuvana prepiska stoese pak brojot od 2017ta godina. Ne sum 100% siguren pa zatoa prasuvam dali mi e toa brojot ili pak imalo drug broj so ne sum go primetil. Blagodaram
Dali si uste na zadolzitelna ili si na finalna i ako si na finalna od koga si
Fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom