Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo na site deneska bev vo Sofija i po vtor pat dostaviv dokumenti za proishod bidejki prethodno mi izleze proishod vo 2014 g i vo mesec avgust me odbija so dokumenti od vujko. Ovojpat odev so voena kniska original od pradedo deka sluzil vojska povrzano so original izvodi odmene majka mi baba mi i pradedo mi Trebase posrednikot da izvodi potvrda od zdruzenie megutoa predokot e roden 1921 a pak negoviot tatko e 1883 g i Demek nemozelo spored godinata na ragjanje pa Sega se mislam dali ke pominam samo so dokumentot sto go poddadov i bez potvrda ili da mi kazete ako nekoi znae ne kako nacin kako da izvadam potvrda Ve molam za mislenje dokolku nekoj imal slicno iskustvo.
Ako dostavi original bugarska voena kniska ne ti treba potvrda od zdruzenie,mozis ako sakas da izvadis potvrda od voen arhiv V.Trnovo no mozebi i od toa nema potreba dovolna e kniskata.
 
Член од
10 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
18
Zdravo.

Na pogore navedeniot link procitav deka moze da se proveri statusot na proishodot. Dali nie sto imame podneseno dokumenti za proishod vo ambasadata vo Skopje, moze da go proverime statusot na proishodot, I ako moze kade da go najdam vlezniot broj so 13 cifri.

Vi blagodaram odapred.

Pozdrav
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
33
добро имам нешто да кажам ако е можно не е моја работа но во последниве денови гледам дека има некој луге што навредуваат како во смисол цигани или продадени души, како и да ако може да се среди тоа јас мислам оти овде никој не е со причина да врега него секој си сака помош и да знае до каде е а и темата на форумов е Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) кој не се пронаога овде слободно нека не пишува и чита поздрав до сите
 
Член од
17 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
Автоматски споено мислење:

Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
Автоматски споено мислење:

Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Ako dostavi original bugarska voena kniska ne ti treba potvrda od zdruzenie,mozis ako sakas da izvadis potvrda od voen arhiv V.Trnovo no mozebi i od toa nema potreba dovolna e kniskata.
Fala na odgovor megutoa greska napisav potvrda od voen arhiv podnesov kopija a ne voena kniska mislev isto e a originalot potvrda posrednikot mi rece deka koga ke go odobrat proishodot zaedno so site prethodno podadime dokumenti i ovaa original potvrda pak ke gi podneseme za dobivanje drzavjanstvo e Sega dali e dobro da se dostavi podocna tamu potvrda ili ne posrednikot mi vika deka ne mora deka dokumentot e dobar dokaz na cija osnova bi dobila drzavjanstvo pa vo nedoumica sum Sega sto da pravam ponatamu
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Fala na odgovor megutoa greska napisav potvrda od voen arhiv podnesov kopija a ne voena kniska mislev isto e a originalot potvrda posrednikot mi rece deka koga ke go odobrat proishodot zaedno so site prethodno podadime dokumenti i ovaa original potvrda pak ke gi podneseme za dobivanje drzavjanstvo e Sega dali e dobro da se dostavi podocna tamu potvrda ili ne posrednikot mi vika deka ne mora deka dokumentot e dobar dokaz na cija osnova bi dobila drzavjanstvo pa vo nedoumica sum Sega sto da pravam ponatamu
Mislam deka e dovolno potvrdata od V. Trnovo, od zdruzenie nemora da nosis no ako sakas i ti se davaat plus pari mozis,za taa potvrda mozis da izvadis vrs osnova na pradedo ili prababa i od strana na tatko i na majka no gledaj da se rodeni pomegu 1900-1920.
 
Член од
20 август 2019
Мислења
29
Поени од реакции
4
Mislam deka e dovolno potvrdata od V. Trnovo, od zdruzenie nemora da nosis no ako sakas i ti se davaat plus pari mozis,za taa potvrda mozis da izvadis vrs osnova na pradedo ili prababa i od strana na tatko i na majka no gledaj da se rodeni pomegu 1900-1920.
Fala na odgovor i posrednikot istoto mi go kaza zosto dopolnitelno trosoci za vadenje potvrda megutoa mislam od strana na tatko da proveram pa ako predokot e roden vo godinite koi gi baraat ke izvadam i potvrda. Uste Edna Fala na sovetot
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Автоматски споено мислење:

Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
Автоматски споено мислење:

Zdravo
Ve molam dali moze da mi kaze nekoj dali moze da se dadat dokumenti vo Bugarska ambasada za udostoverenie vo Skopje. I ako moze kako ide procedurata.
Blagodaram,
За какво удостоверение прашуваш,пиши поконкретно?Происход или државјанство?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Исто и колега мој денес ми кажа дека добил отказ пред недела две,со документи преку вујко.
Zdravo moze li da mi kazes za tvojot kolega dali nosel potvrda od zdruzenie, dali bil na dopolnitelna proverka, i koga bil na intervju?
Ova mi e od golemo znacenje zosto i jas sum prvicno so dokumenti od vujko pa posle imam dostveno potvrda!
 

zzs

Член од
11 јуни 2016
Мислења
50
Поени од реакции
88
Zdravo moze li da mi kazes za tvojot kolega dali nosel potvrda od zdruzenie, dali bil na dopolnitelna proverka, i koga bil na intervju?
Ova mi e od golemo znacenje zosto i jas sum prvicno so dokumenti od vujko pa posle imam dostveno potvrda!
Eve i jas da ti pojasnam ako ti e od golemo znacejne, na 16.10 dobiv otkaz od viceto so podneseni dokumenti pasosh od vujko i potvrda od klub preku posrednik, na dopolnitelna proverka od tie so ,, intervju ambasada vo stranstvo, oformena prepiska 31.01.2016 i polozitelno od 15.11.2018.
 
Член од
26 септември 2019
Мислења
73
Поени од реакции
218
Со задоволство и оркестар на аеродром.
Bugarite kakvi takvi ne go menuvaa imeto nitu se prodavaat za razlika od nasite politicki banditi,taka da ako imam sreka da dobijam pasos prvo sto ke napravam e ke se otkazam od /////// drzavjanstvo kako sto sega se izdava
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Ај едно прашање роднина не му треба пасошот и сака да се откаже ради х причини, далине тоа можно и каде да се обрати? го има веќе 3 год. Благодарам поздрав.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Eve i jas da ti pojasnam ako ti e od golemo znacejne, na 16.10 dobiv otkaz od viceto so podneseni dokumenti pasosh od vujko i potvrda od klub preku posrednik, na dopolnitelna proverka od tie so ,, intervju ambasada vo stranstvo, oformena prepiska 31.01.2016 i polozitelno od 15.11.2018.
Neznam so da kazam na edni davaat na edni odbivaat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom