Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
29
Dali nekoj ima 2015 sto e podnesel 9 ferbuari 2016 intervju bev i sega sum na Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Skoro veke godina vreme dali znae nekoj ili nema opredenelno vreme kolku trae procedurata?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Уптели не ви е сеедно како ке се викаме ? Тогаш да не добиете пасош никогаш антички серења
Бан од тема 1 недела. Следен пат банот ќе трае подолго...

Оф топик зачинет со политика на оваа тема веќе НЕМА ДА СЕ толерира. Нема опомени, директно банирам без око да ми трепне.

И да, не постои модератор/супермодератор/админ што ќе го тргне банот.
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
2
moze li nekoj da mi kaze kolku ke me kosta uplata vo Bugarskiot konzulat vo Bitola koga ke idam na intervju..kolku se uplatuva ..i da mi kaze nekoj za prevod na dokumenti kolku e od list i da mi dade kontakt od ovlasten preveduvac...
 
Член од
7 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Помози Богу. Образовна кореспонденција8.2019. Мајка и сестра имају држављанство.
 
Член од
20 август 2013
Мислења
11
Поени од реакции
1
Dali ima nekoj shto podnel 2017, a 2018 bil na intervju? I dali ima nekoi promeni vo statusot kaj mene ushte stoi Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
 
Член од
14 август 2019
Мислења
56
Поени од реакции
127
Dali ima nekoj shto podnel 2017, a 2018 bil na intervju? I dali ima nekoi promeni vo statusot kaj mene ushte stoi Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
da, zena mi ima podneseno 2017, intervju noemvri 2018 uste e so toj status
 
Член од
26 ноември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
30
Zdravo, pred mesec vreme dobiv otkaz bev so dokumenti od prv bratuced, sega imam izvadeno izvod od roditel i umrenici od dedo i pradedo , planiram da izvadam potvrda od BKK Strumica, koja e postapkata za podnesuvanje na dokumenti preku Bugarska ambasada vo Skopje i dali odi pobrgu?
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Полека полека ќе има потписи... бар ние шо чекаме скоро 1 година да очекуваме сега во најскоро време
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Полека полека ќе има потписи... бар ние шо чекаме скоро 1 година да очекуваме сега во најскоро време
Ако нема ништо и до крајот на оваа недела изгледа ќе е пак укочена работата. Преку глава ми е веќе, 11 месеци чекање потпис. Секој ден кога проверувам статус ми лупа срце 300 на саат, и секој ден ист резултат. Ајде нека биде веќе, знам дека постов не придонесува ништо, ама ете, да пишам нешто.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Ако нема ништо и до крајот на оваа недела изгледа ќе е пак укочена работата. Преку глава ми е веќе, 11 месеци чекање потпис. Секој ден кога проверувам статус ми лупа срце 300 на саат, и секој ден ист резултат. Ајде нека биде веќе, знам дека постов не придонесува ништо, ама ете, да пишам нешто.
Никој ништо не знае како што кога така да џабе сите песимистички и оптимистички коментари, но очигледно мора еден ден да има потписи
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Dali ima nekoj shto podnel 2017, a 2018 bil na intervju? I dali ima nekoi promeni vo statusot kaj mene ushte stoi Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
——————-
Jas podnesov noemvri 2016
izlezen proishod 2017 juni i podneseno za intervju
intervju za avgust 2018
septemvri 2019 finalna
i sea waiting..
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Имам исти timeline @gjoko10 .

Според сето прочитано, очекувам промена на статус другиов месец. Па после потпис...евентуално на пролет. Се надевам. :sleep:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Имам исти timeline @gjoko10 .

Според сето прочитано, очекувам промена на статус другиов месец. Па после потпис...евентуално на пролет. Се надевам. :sleep:
+1
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Имам исти timeline @gjoko10 .

Според сето прочитано, очекувам промена на статус другиов месец. Па после потпис...евентуално на пролет. Се надевам. :sleep:
kje vidime sea za sea dobro ide..
daj bozhe sea da odobrat pa kje vidime
so shto dokumenti idesh?
jas sum vo licna karta-voena kniska od pradedo
poz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom