Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
16
13xxx/2015 polozitelno od fevruari 2019 kaj da e treba da potpishat :)
Од јануари сум на /Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија, колку време се чека за да се промени следен стаус имате ли информација?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Од јануари сум на /Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија, колку време се чека за да се промени следен стаус имате ли информација?
На кумашинот во август му искочи,а беше со таков статус од декември..месец дена пред тебе.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
На овој статус се чека минимум 12 до 14 месеци, значи од 11м 2019 па натака очекувај промена
Jas sum na ovoj status 3meseci, a posrednilot mi rece deka treba da odnesam dopplnitelno izvod od brat zosto sum preku nego. Vozmono li e za tolku brzo vreme da mi baraat dopolnitelen dokument ? I kako bi znael jas deka toa e taka ili ovoj saka da mi lapa pari ?
Автоматски споено мислење:

Drustvo, koga baraat da se dostavi dopolnitelen dokument kako me izvestuvaat? Kako bi znael? Bi go znael li toa posrednilot ? Pozdrav!
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
Izvini koj broj na prepiska si odprilika ????
Автоматски споено мислење:

Od denot koga ke se potpise ukaz za kolku vreme toj stignuva vo ambasada Skopje dali znae nekoj???
I mene me interesira istoto prasahje ako ima nekoj da kaze okolu toa .
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
153
Поени од реакции
289
Знае ли некој колку преписки се вклучени во еден указ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom