Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
После подолго време се вклучувам на форумот!!! Честитки на сите што добија укази и ако може некој да ми каже до каде се стигнати со променна од задолжителна во финална!!?? Благодарам однапред и со среќа на сите..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
здраво документи од родител прв пат поднесено фебруари 2017,интервју 5јуни 2018 моментално на овој статус "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване" кога отприлика да очекувам промена?
Momentalno tie preku roditel cekaat do 20 meseci od intervju,a ostanatite 13m .
Taka da prati si go brojceto ,mozebi ke se ubrza.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
здраво документи од родител прв пат поднесено фебруари 2017,интервју 5јуни 2018 моментално на овој статус "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване" кога отприлика да очекувам промена?
Jas sum avgust 7mi 2018 intervju dokumenti roditel,pa ostsnuva da cekame ...

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Здраво , пак јас :) На финална сме со брат ми од пред 2-3 дена преку амбасада во Скопје. Посредник ни е Камелија што има канцеларија спроти амбасадата. Брат и денес и спомнал дали треба да се носат пак документите во правосудие и таа му рекла дека не треба да се носат никакви документи и му рекла ако треба нешто да се носи ќе го има нашето бројче на оваа страна http://www.justice.government.bg/25/?fbclid=IwAR0F_KgX64qo4FVlXAqFwbtTnAQReihcUFdG9Lxv3vIF0PE3PcKqX93sIak .
Ве молам за помош. Дали стварно треба да се носат истите документи во правосудие и ако треба каде е тоа правосудие во Софија или? Има ли некоја адреса? има ли некоја канцеларија каде што се носат или? Кои документи треба да се носат конкретно? И тие ли за неосудуваност и лекарските прегледи или само изводите умрениците каде што се докажува потеклото.
Ве молам за помош. :)
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво , пак јас :) На финална сме со брат ми од пред 2-3 дена преку амбасада во Скопје. Посредник ни е Камелија што има канцеларија спроти амбасадата. Брат и денес и спомнал дали треба да се носат пак документите во правосудие и таа му рекла дека не треба да се носат никакви документи и му рекла ако треба нешто да се носи ќе го има нашето бројче на оваа страна http://www.justice.government.bg/25/?fbclid=IwAR0F_KgX64qo4FVlXAqFwbtTnAQReihcUFdG9Lxv3vIF0PE3PcKqX93sIak .
Ве молам за помош. Дали стварно треба да се носат истите документи во правосудие и ако треба каде е тоа правосудие во Софија или? Има ли некоја адреса? има ли некоја канцеларија каде што се носат или? Кои документи треба да се носат конкретно? И тие ли за неосудуваност и лекарските прегледи или само изводите умрениците каде што се докажува потеклото.
Ве молам за помош. :)
Treba da se nosat dokumentite sto gi odnese vo DABC za da dobies proishod,no stom si na finalna nemas mnogu vreme,najverovatno ke te bapnat na dopolnitelna,e i togas ako ne odnesis ke te odbiet,za ovaa rabota ja plakas posrednickata ,ocigledno ne ja biva.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Gligorgvg i mkkbg dobivte li ukaz?ajde i kaj vas cekam ubava vest.pisete stari prijateli od 2014
 
Член од
11 февруари 2018
Мислења
55
Поени од реакции
44
Здраво , пак јас :) На финална сме со брат ми од пред 2-3 дена преку амбасада во Скопје. Посредник ни е Камелија што има канцеларија спроти амбасадата. Брат и денес и спомнал дали треба да се носат пак документите во правосудие и таа му рекла дека не треба да се носат никакви документи и му рекла ако треба нешто да се носи ќе го има нашето бројче на оваа страна http://www.justice.government.bg/25/?fbclid=IwAR0F_KgX64qo4FVlXAqFwbtTnAQReihcUFdG9Lxv3vIF0PE3PcKqX93sIak .
Ве молам за помош. Дали стварно треба да се носат истите документи во правосудие и ако треба каде е тоа правосудие во Софија или? Има ли некоја адреса? има ли некоја канцеларија каде што се носат или? Кои документи треба да се носат конкретно? И тие ли за неосудуваност и лекарските прегледи или само изводите умрениците каде што се докажува потеклото.
Ве молам за помош. :)
Eve na koja strana mozes da proveris do kaj ti e brojceto
publicbg.mjs.bg
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Do deneska bev proverkla od vp, denes mi se smeni vo: Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија. 21 Januari me stavija na (pv) sega pak na polozitelno, intervju 2016 juni.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom