Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
44
Поени од реакции
23
CESTITKI DECKI, nie so cekame od Zadolzitelna na Polozitelno, ko ke bidi daj boze polozitelno znaci 100% zemame ?
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Ne e nisto cudno ako otisle od ukaz 56 na ukz 64. Imase situacija pred nekoj mesec, od ukaz 18 prodolzija so ukaz 32, ili nesto taka... Znaci vo meguvreme imaat izdavano ukazi koi ne se vo vrska so potpisuvanje na drzavjanstva. A dali odat po red, I kako sega ovoj od noemvri sto e na polozitelno dobil ukaz, toa samo Jotova znae.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
abe sto bidna so toa programceto pa site da navalime da proveruvame serverot da go padnime? :D
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
abe sto bidna so toa programceto pa site da navalime da proveruvame serverot da go padnime? :D
Абе тоа си е 90% готово, само јас си поставив за цел да го направам да биде така убаво и педантно на изгледа.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Zdravo i sega do koj mesec se stasani so potpis ima nekoj sto moze da odgovori.jas cekam potpis od 3 oktovri 2018.god. i uste aber nema .
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Mislam deka se si ode po red, tie sto se na proverka od vice prezidenta moze da pominat po brzo. Osobeno dokument od Tatko, Majka, Brat, Sestra odat 99% kaj vice prezidenta i moe mislenje @blgarce sto spomna za ukaz 64 e bil na proverka od vice prezidenta i e pominal preku red toa e posleden post od mene za taj mesec :oeoeoe:
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Ќе даде некој линк каде што се објавуваат указите ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ќе даде некој линк каде што се објавуваат указите ?
http://publicbg.mjs.bg/[DOUBLEPOST=1561062376][/DOUBLEPOST]Во долното поле каде што пишува преписки по консулатски пт си ставаш рандом броеви, на пр 3538/20187и тераш со проверките.....
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ПОЗДРАВ луге како сте,со лесно нека ви е,,едно прашање ако сака неко да ми ја објасни процедурата за БГ возачка и колку чини посреднициве премногу ми бараат,благодарам,поздрав и се најубаво
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom