Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Vodise od denot na polozitelno ne po broj na molba zavisi od koga si na polozitelno, gledam deka si na proverka od viceprezident koga ke dojt denot dati potpise 1 den ke te vratat na polozitelno i posle drugiot den imas potpis ako e sve vo red.
Aa kazi mi.proverka kolku se ceka ?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
14.04.2018 taka da ocekuvaj vo sekoj moment da ti se promeni statusot

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Da drugar vo pravo bese. Denes mi se smeni vo По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
14**/2015 uste e istiot status nema promena od oktomvri 2018 mi e za potpis kaj Viceto.... nerazbiram....
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Prethodnata nedela imase potpisan ukaz so polozitelno od 27 avgust... Deneska od 7 avgust... Red nekako nema ili...
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom