Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
29
Поени од реакции
21
Како што некој спомна пред ден-два, сега се вади она што се потпишало пред месец дена, недела за недела, па така да, мислам дека веќе се со потписи септември-октомври-ноември, ама ќе се објават овие следниот месец. Таман до пред одморите ќе се исчисти 2017 (интервјуа, 2018 положително).

Па од септември, 2018 интервјуа - положително 2019. Со ова темпо, август 2018 (моето интервју) би требало да излезе околу Нова година.
Zdravje da e vaka ko sto zboris ... pozdrav
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Aaaaaa, sorry :) Zaboraviv deka e neraboten den. Vo ponedelnik zdravje :)
Па и не мора да значи. Мојата преписка е основана 01.11.2017 што е исто така празник. Никогаш не разбрав како не ставиле во систем тој ден кога е неработен. Одејќи според ова не би рекол дека е невозможно да објават потпишани укази и денес. Можеби тој што ги ажурира податоците работи.
 
Член од
10 април 2019
Мислења
28
Поени од реакции
63
Ja kayete sega nie sto sme na status
" Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија" sto se slucva sas nas ? Kade sa ni dokumentite ? Proveravat li gi sega otnovo, sto im pravqt sled kato Sovetat gi e odobrli, i zasto odbivat nqkoi sled Sovetat kato gi stavil na polozitelno ?
 
Член од
30 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
23
Ja kayete sega nie sto sme na status
" Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија" sto se slucva sas nas ? Kade sa ni dokumentite ? Proveravat li gi sega otnovo, sto im pravqt sled kato Sovetat gi e odobrli, i zasto odbivat nqkoi sled Sovetat kato gi stavil na polozitelno ?
Naj aktiven e momentalno forumot okolu tie sto se na polozitelno kako tebe imas mnogu info okolu toa.... koga te stavija na polozitelno ?
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Еве и мене и другар додајте не на список...на интервју април 2016 па после фамозната дополнителна па од декември 2018 на положително и од почеток на јануар на проверка од вице...јас док пасош од брат он од сестра.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дали има некој да сподели од тие што чекаат на положително од 9 м 2018,ми треба број на преписка дали знае орентационо за да знам отприлика кога правам проверки за потписи. Особено некој што е на проверка од Вицепрезидентот?
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
#palekrstic
Po spisokov
Gerasimus I hipiko od koja godina se I koj br otprilika?
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
21
Дали има некој да сподели од тие што чекаат на положително од 9 м 2018,ми треба број на преписка дали знае орентационо за да знам отприлика кога правам проверки за потписи. Особено некој што е на проверка од Вицепрезидентот?
jas cekam od 8 mi.mesec sum na polozitelno
 
Член од
13 март 2019
Мислења
41
Поени од реакции
44
pradedo
dedo
tatko/majka
tvoj ---- > izvodi

ili mozit samo so dedo ako e roden pred 1918 g. togaj ne ti trebit izvod od pradedo
tatko/majka
tvoj izvod

i plus potvrda od zdruzenie
Jas sum so dokumenti od dedo mi roden 1919 dobiv proishod za okolu 2 meseci ( so izvodi od nego i od majka mi go dokazuvam srodstvoto ) i ne odnesov nisto od Bugarskio klub vo Strumica iako bev 3 god skoro na dopolnitelna proverka. Od oktomvri cekam potpis
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom