Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Drexel

Гостин
Ние со подадени документи во 2015 а интервју Февруари 2016 до кај сме, ептен во мртва средина сме тие постари и понови најбрзо ги опфаќаат со укази :kafence:
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Ние со подадени документи во 2015 а интервју Февруари 2016 до кај сме, ептен во мртва средина сме тие постари и понови најбрзо ги опфаќаат со укази :kafence:
Nie sto sme 2016 intervju sme beznadezni, ne izdupaa jako :D kako na tie sto se 2014 godina. zdravje 2020 ako ne kazat stop za bg pasosi ili nekoj zaebani zakoni da izglasat
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Ние со подадени документи во 2015 а интервју Февруари 2016 до кај сме, ептен во мртва средина сме тие постари и понови најбрзо ги опфаќаат со укази :kafence:
Kako shto e stignata prepiskata kaj VP, taka i ke se pregledva, vo haosot nema red. Isto i jas sum 2016 prvite meseci na intervju.
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
4
Поени од реакции
9
Zdravo decki, potpishan ukaz prehodnata nedela. Intervju 20.04.2017 bitola polozitelno od avgust 2017. Dokumenti samo preku prv bratuced bez potvrdi od zduzenie i bez dopolnitelni proverkii dostaveni dokumenti. Ve sledam od vreme na vreme sega za prv pat pishuvam samo za ubavo da bide i so sreka na site koi dobija potpis i tie shto cekaa da ne gubat nadez imam prashanje za podignuvanjeto na ukazot. Treba vo bugarija ili vo bitola da se podigne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo decki, potpishan ukaz prehodnata nedela. Intervju 20.04.2017 bitola polozitelno od avgust 2017. Dokumenti samo preku prv bratuced bez potvrdi od zduzenie i bez dopolnitelni proverkii dostaveni dokumenti. Ve sledam od vreme na vreme sega za prv pat pishuvam samo za ubavo da bide i so sreka na site koi dobija potpis i tie shto cekaa da ne gubat nadez imam prashanje za podignuvanjeto na ukazot. Treba vo bugarija ili vo bitola da se podigne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Како ти стои во статусот?
Дали ти е испратен во Битола,или сеуште ти сои образувана преписка ....и имаш поле за стискање Записване?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
22
Zdravo svima,ako moze pomoc informacija nform uopste upucen kako ide dalje jos kolko promeni ima jutros sam proverio i ovaj status mi je,majka mi je makedonka a papire sam imao preko deda na intervju sam bio u sofijao april 2018,hvala puno
 

Attachments

Член од
14 јуни 2015
Мислења
4
Поени од реакции
9
Како ти стои во статусот?
Дали ти е испратен во Битола,или сеуште ти сои образувана преписка ....и имаш поле за стискање Записване?
Obrazuvana prepiska vo ukaz 51 i deka mozam da rezerviram datum i cas za podignuvanje. Da da ima pole zapisvane. Koga ke rezerviram ke mi kaze kade mi e rezervacijata dali bitola ili bugarija? Toa neznam kako odi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Иииии Вашата преписка е вклјучена в Указ 55 от 2019 год. !!!
Положително од 4-5ти август, интервју 12.07.2017
Документи од дедо ми крштениче од блгарска егзархија, лична карта и ученичка книшка бугарски, потврда од клуб.
Посредник Ѓоко, дали да одам преку него или сам се мислам.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo svima,ako moze pomoc informacija nform uopste upucen kako ide dalje jos kolko promeni ima jutros sam proverio i ovaj status mi je,majka mi je makedonka a papire sam imao preko deda na intervju sam bio u sofijao april 2018,hvala puno
Zdravo,

Sledni status ako e sve OK ,ako imash podneto sve originalne dokumente putem koje si donio proishod, u Ministarstvo pravosudje,promenice se za oko 2 meseca i ovako glasi -

-Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Ovi status oznacava da ti je molba odobrena od savet gradjanstva,i da ocekujes potpis od Viceprezident Bugarske.

E onda koliko se ceka ,to niko nemoze da zna,poshto e relevantna svar kad izdaje potpise Jotova.Kad ti je drzavjanstvo potpisano imaces ovaj status
-Образувана преписка N:xxx/2018/04.2018 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ xx от 20xx год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Иииии Вашата преписка е вклјучена в Указ 55 от 2019 год. !!!
Положително од 4-5ти август, интервју 12.07.2017
Документи од дедо ми крштениче од блгарска егзархија, лична карта и ученичка книшка бугарски, потврда од клуб.
Посредник Ѓоко, дали да одам преку него или сам се мислам.
Bravoo cestitki!!!![DOUBLEPOST=1558611184][/DOUBLEPOST]
Obrazuvana prepiska vo ukaz 51 i deka mozam da rezerviram datum i cas za podignuvanje. Da da ima pole zapisvane. Koga ke rezerviram ke mi kaze kade mi e rezervacijata dali bitola ili bugarija? Toa neznam kako odi


Sent from my iPhone using Tapatalk
Epa togas za vo Bugarija ti e.Ke vidis ke si odberes datum i cas.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Иииии Вашата преписка е вклјучена в Указ 55 от 2019 год. !!!
Положително од 4-5ти август, интервју 12.07.2017
Документи од дедо ми крштениче од блгарска егзархија, лична карта и ученичка книшка бугарски, потврда од клуб.
Посредник Ѓоко, дали да одам преку него или сам се мислам.
sga poleka drugar rasprasaj se kaj poveke ZBESNATI SE SO CENITE BARAAT OD 400 DO 500 EVRA ako imas nekoj bg neka ti pomogne ne e komplicirano pazete se od posrednicite gi digaaaat cenite sekoj den deka ima se poveke ukazi
 
Член од
23 февруари 2018
Мислења
37
Поени од реакции
74
Честито за арно да го користиш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom