Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Dali nekoj od clenovite na forumot sto gi sledi prepiskite bez pin, znae so najnovite potpisi od denes, do koj broj na prepiska/ datum na intervju otrpilika se stignati?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali nekoj od clenovite na forumot sto gi sledi prepiskite bez pin, znae so najnovite potpisi od denes, do koj broj na prepiska/ datum na intervju otrpilika se stignati?
Мешани се, неможе да се направи пресек, а со датумот јас како што видов последен беше со преписка од 20.06.2017
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Epa od vakvi gnasni raboti so gi pravat posrednicite ovoj pat po vtor pat posto ednas bev iziggrann od gjoko gnasata od strumica se da mu ebam do 7 koleno go zluopotrebil i ne go odnel dokumentot od bugarska ehzarhija na baba mi mene me odbija 2013... Ovoj pat najdov ist dokument od pradedo mi i go dostaviv licno originalkt vo MP vo sofija zaedno so potvrdata od moj raci so moj oci i sega mirno spijam
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Mora li da se smene od obrazuvana prepiska vo zadolzitelna ili moze da ostane vaka.
Eden mesec od intervju i uste stoe samo obrazuvana prepiska.
 
Член од
17 април 2019
Мислења
25
Поени од реакции
22
Epa od vakvi gnasni raboti so gi pravat posrednicite ovoj pat po vtor pat posto ednas bev iziggrann od gjoko gnasata od strumica se da mu ebam do 7 koleno go zluopotrebil i ne go odnel dokumentot od bugarska ehzarhija na baba mi mene me odbija 2013... Ovoj pat najdov ist dokument od pradedo mi i go dostaviv licno originalkt vo MP vo sofija zaedno so potvrdata od moj raci so moj oci i sega mirno spijam
mene Gjoko mi e posrednik i iskreno me fakja strav da ne me odbijat :( mi barase ponovo da dostavel dokumenti i 80 eur
 
Член од
9 мај 2019
Мислења
32
Поени од реакции
22
Dali postoi takva stranica na koja sto mozeme da si gi pratime brojcinjata do kaj se stignati, koi se na red I t.n?
 
Член од
17 април 2019
Мислења
25
Поени од реакции
22
I jas gi vadev istite dokumenti i doplativ uste 80 evra,tie se za novi prevodi i legalizacija.Moras da gi dostavis.Nema nazad.
A zasto novi prevodi koga gi imam ? Zasto ponovo vadenje od kaj Lazar Mladenov poteklo? Dali ti gi odnese dokumentile licno ili mu dade na Gjoko? Posto spored Lazar Mladenov koga dokumentite se vekje kaj viceprezidentot tuka nikoj nemoze da dostavi dokumenti
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
mene Gjoko mi e posrednik i iskreno me fakja strav da ne me odbijat :( mi barase ponovo da dostavel dokumenti i 80 eur
odnesi si gi sammm licnoooo .... mene mi go zede stariot dokument od bugarska ehzarhija od babami i ne go predade i me odbija 2013 .... sluzbenikot vo sofija mi kaza deka nikakov dokument ne e dostaven vo mojata prepiskaa .. Gjoko od strumica pazate se odnego se da mu ebam.. imal gospod i najdov i od pradedo mi isto krstalno od bugarska ehzarhija i eve me pak nanovo aplicirav pa so gospod napred ovoj pat i um za drug pat verba vo nikoj sam ke si gi osnesis so svoj raci i svoj oci dokumentite originali i ke spies mirno
 
Член од
12 март 2019
Мислења
30
Поени од реакции
16
Nekoj da kaze finalen smeneto vo polozitelno intervju Sofia od 25.01.2018 do 10.02.2019 pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom