Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Pred nekoj den se slusnav so eden posrednik i mi rece deka nekoj negov klient bil odbien so poteklo od tetka bez nikakva potvrda od Strumica, i mi rece deka do sega mu se nema deseno od tetka da odbivaat, i deka toj licno gi sovetuval da ne vadat takov dokument, no vekje i od najblizok barale. Sepak se zavisi i od raspolozenieto, zosto gledam deka i nivnite politicari se na “vojna noga”.
Apel do site sto uste ne se so potpis stignati da si izvadat potvrda, potocno udostoverenie od Strumica, za da si imaat miren son, a ne kako mene sto sum vo ista situacija..
so meseci veke ovde lugje pisaa oti samo so dokumenti od tetka, vujko ili braced ne vrvet i gi odbiivaat na kraj za ukaz i deka morat da se odnesit i potvrda od zdruzenie.
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Драги приатели,
Знаете ли в врска с овои,друг ми конкурисал за Бьлгарско гражданство,в Софиа,как и сви,и не е гледал окул три години,проверил и стои дека е добил државластво-граждаство,пре годину,а не е подигал указ и не е звал,да ли има врска што време е минало,што не е заказал да подигне,не ли може да изгуби или проблем да направи?
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Драги приатели,
Знаете ли в врска с овои,друг ми конкурисал за Бьлгсрско гражданство,в Софиа,как и сви,и не е гледал окул три години,проверил и стои дека е добил државластво-граждаство,пре годину,а не е подигал указ и не е звал,да ли има врска што време е минало,што не е заказал да подигне,не ли може да изгуби или проблем да направи?
Neka mu e so sreka neka zakaze online termin vo Sofija i neka odi da si go zeme.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Каде се обновува бугарскиот пасош?
Во Софија преку посредникот што го ви го овозможил пасошот или во Бугарска Амбасада во Скопје ?
Дали се потребни некакви документи за обновување и дали треба да се закаже термин?
Истото прашање и за личната карта.
Vo policiska stanica bugarija ili vo ambasada i konzulat vo Makedonija,kade ti odgovara,a za kakvi dokumenti treba javi se vo ambasada na tel. ke ti kazat,zakazuvanje ne treba,a ni posrednik ne ti treba
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
nema ni denes potpisi,nikoj nema inf sto e rabotata sega??pak nekoj zastoj ili.......
 
Член од
21 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
1
zdravo, so meseci zvonam vo konzulatot vo Bitola no nikako ne krevaat telefon. dali nekoj ima nekakva informacija sto se slucuva? zosto ne krevaat?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
zdravo, so meseci zvonam vo konzulatot vo Bitola no nikako ne krevaat telefon. dali nekoj imam nekakva informacija sto se slucuva? zosto ne krevaat?
075282724 na ovoj broj svrti[DOUBLEPOST=1555418954][/DOUBLEPOST]Нема ни потписи ни промена во статуси....затишје пред бура можеби....;)
 
Член од
28 октомври 2018
Мислења
33
Поени од реакции
58
075282724 na ovoj broj svrti[DOUBLEPOST=1555418954][/DOUBLEPOST]Нема ни потписи ни промена во статуси....затишје пред бура можеби....;)
Или си ја терат работата, само тој што прави update на страната на боловање е :pos::tapp::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom