Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Bidejki eve 2, 3 meseci shto bea od letoto gi stavija vo 2 nedeli rabota so potpishuvanje, so ovaa brzina ako bidi, porano ili pokasno mora da bidi oti prvo mnogu gi odbivaa od sovetot pa potoa kaj viceprezidentot dopolnitelno i odbivaa i potpishuvaa od 2017 polozitelnite i od pred 2017 odbivaa. Taka da dupla rabota ja skratuvaat.
Intervju na 02.11.2015.... Do pred 2 meseci mi bese na dopolnitelna proverka...sega mi e deka cekam...Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија .... Ima aber ova brzo da se potpise ili ke si pocekame?... Fala ti Odnapred
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Intervju na 02.11.2015.... Do pred 2 meseci mi bese na dopolnitelna proverka...sega mi e deka cekam...Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија .... Ima aber ova brzo da se potpise ili ke si pocekame?... Fala ti Odnapred
Mora da se cheka, i jas bev na dopolnitelna proverka duri i za proizhodot dopolnuvav ushte 2015.
Se ke bidi, pozdrav.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Da li nekoj pouzdano znae ako e toa ikako mozno, kolku pati nedelno potpisuvaat ukazi.. ? Nekoi vikaat sekoj cetvrtok potpisuvaat ,nekoi 2-3 pati nedelno potpisuvaat a nekoi vikaat sekoj den ...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom