Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
is
Поголема глупост немав прочитано од дамна :facepalm: :bravobe:(y)


А ова е најнова вест:
https://nova.bg/news/view/2019/03/27/245082/оште-три-месеца-ште-работи-комисијата-проучвашта-злоупотребите-с-б'лгарско-гражданство-видео/

Оште три месеца ште работи комисијата, проучвашта злоупотребите с б'лгарско гражданство
aj od juli...[DOUBLEPOST=1553756325][/DOUBLEPOST]
https://www.vesti.bg/bulgaria/krasimir-pyrvanov-podade-ostavka.-karakachanov-niama-da-se-razklati-vlastta-6093571


заместник-минист'р'т на енергетиката Красимир П'рванов подаде оставка.
журналистически разследванија „Бивол”с'обшти, че П'рванов е сред закупилите апартаменти от строителната компанија „Артекс”.
От неја жилишта са закупили оште зам.-председателјат на ГЕРБ, Цветан Цветанов, минист'р на правос'дието в оставка Цецка Цачева, зам.-минист'р'т на спорта Ванја Колева.
От данните в имотнија регист'р става јасно, че сделките са изповјадани на цени по-ниски от пазарните.

Според луѓе што ја разбираат БГ политика : смената на 4 министри поради скандал со купување на поефтини станови И поставување на некое кукле во МП и рестарт на целата работа со потпишување укази е многу поврзан процес или барем зависен еден од друг.
Коалицијата на владата им е сериозно разнишана , а се ближат и ЕУ-избори . Дополнителни сканали со државјанства и Агенции како БКК ни малку не им се потребни сега . Види кој ќе ја раководи таа комисија е и се е Јасно,,, мислам дека ќе замачкаат очи малку на јавноста демек еве проверивме . Тоа што се пронајде како пропуст до 15март е санкционирано и крај.
Така да очекувајте тоа што не е сработено во минатите 6месеци сега да биде во експресен рок решено.
btw: сите што добивте укази периодов - паметно и среќно да си ги користите низ ЕУ !
po se sto e negativno kako posledica od seto to so go navede, bravo za optimizmot na kraj.[DOUBLEPOST=1553756518][/DOUBLEPOST]
За жал изворот е релевантен ко ти! Што имаме ние со злоупотреба на гражданство.Немам намера никому да докажувам ништо. Се гледа дека сакаш да изиграваш интелектуалец наназад на темите но извини IQ ти е идентично на собна температура (24), поздрав до тебе и не слушај глупости но на нова.бг и остали курири на балканот!
nemame nisco ama ke go tupat, prolongirat, odugovlekuvat. zaradi to. SAMO zaradi to!
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
и кај мене од пред една недела е истио статус, дека треба до јуни месец да однесам дополнителен документ
Дополнете документи без разлика што е минат рокот. Мој пријател дополни документи после рокот и не му направија никаков проблем.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Со изводи на родени од прадедо и добиена потврда од бугарскиот клуб од Струмица дека имам бигарско потекло.
ЌЕ чекаш уште една година....после тоа најверојатно си положително па вице... тоа е ... некои поминаа без, некои со дополнителна.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
is

aj od juli...[DOUBLEPOST=1553756325][/DOUBLEPOST]
po se sto e negativno kako posledica od seto to so go navede, bravo za optimizmot na kraj.[DOUBLEPOST=1553756518][/DOUBLEPOST]
nemame nisco ama ke go tupat, prolongirat, odugovlekuvat. zaradi to. SAMO zaradi to!
is

aj od juli...[DOUBLEPOST=1553756325][/DOUBLEPOST]
po se sto e negativno kako posledica od seto to so go navede, bravo za optimizmot na kraj.[DOUBLEPOST=1553756518][/DOUBLEPOST]
nemame nisco ama ke go tupat, prolongirat, odugovlekuvat. zaradi to. SAMO zaradi to!
[DOUBLEPOST=1553758004][/DOUBLEPOST]Sto znači ova u suština?
Ke potpisuvaat li ukazi u naredni tri meseci ...?
 
Член од
23 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
38
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
Intervju 2018 ili 2017 (da ne si zgresil slucajno pri pisenjeto)
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
Честитки!!!
Може само да споделиш кој број на указ е ?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
со среќа ! сигурно си мислел 2017 интервју, и пиши кој број на указ 32/33 или некој друг
 
Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
Од кој датум беше на положително?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
4
Vcera proveruvav slucjani prepiski i zabelezav deka se vkluceni vo ukaz 33. Prepiskite bea od mesec juni 2017
 
Член од
25 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
114
Добро утро на сите, сабајлево ми е потпишан указ. На интервју бев на 31 Мај 2018, а на положително од Август 2018, бев со потврда од Струмица, од прадедо па се до мене поврзани со изводи, Поздрав и среќно на сите
Ajdeeee za arno za ubavo!!! Uste eden ukaz dobien so "toaletna hartija" KE CRKNAT DUSMANITE
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom