Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo, jas denes bev na intervju i mn loso pominav. Nisto ne mozev da go razberam toj sto me prasuvase i nekako cela se uspaniciv. Dali e intervjuto samo formalnost ili ima luge sto pagaat na intervjuto? Ako imam padnato koga ke mi kazat?
Ako imas padnato ke ti kazat koga ke te odbiet,no ne se nerviraj bez potreba,ako si odgovorila deka si bugarka pominuvas,toa e glavno,ako si odgovorila makedonka pagas samo togas
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Od kaj znaes deka e Risto Petrovski kako se proveruva imeto kaj izlegiva?[DOUBLEPOST=1553620805][/DOUBLEPOST]
I mene toa ne mi e jasno zosto e taka so broevite jas bev na intervju 12.06.2017 god so brojce sum 665*/2016 kaj mene stoi polozitelno i se ceka ukaz.
Стисни на Записиване, синото поѓе, и ќе ти излезат податоци на кого се однесува.
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Tie koi se bile na intervju pocetok na 2016 se na polozitelno nekade od pocetokot na noemvri, ke pockame uste nekoe vreme i jas sum vo tie. Intervju 26 januari 2016, na polozitelno od 4-5 noemvri
Jas bev na intervju 4ti juli 2016 na polozitelno sum od 28juli 2018 znaci 8 meseci skoro. Se nadevam na potpis brzo. Neznam ovie sto dobija ukaz denovive kolku vreme cekaa kaj viceprezident?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
1049/2016 pocetok na 2016 nekoj so dokumenti od bratuced ima zemeno potpis?
Ako si samo so bratuced zoso nesi odnesol dopolnitelni dokumenti potvrda ili stari dokumenti? samo so bratuced se pominuvase edno vreme na sovet ama viceprezidentot dava otkazi sega pocna i so tetki,cickovci vujkovci nekoj clenovi kazuvaat deka imaat dobieno otkaz

P.S - Bi im preporacal na site sto go sledat forumov a ne se registrirani clenovi da fatat malce dasise informiraat za svoja postapka koja im e vo tek i dasi prevzemat merki na vreme za da ne bidat odbieni pokasno.
 
Член од
26 март 2019
Мислења
7
Поени од реакции
19
Ako si samo so bratuced zoso nesi odnesol dopolnitelni dokumenti potvrda ili stari dokumenti? samo so bratuced se pominuvase edno vreme na sovet ama viceprezidentot dava otkazi sega pocna i so tetki,cickovci vujkovci nekoj clenovi kazuvaat deka imaat dobieno otkaz

P.S - Bi im preporacal na site sto go sledat forumov a ne se registrirani clenovi da fatat malce dasise informiraat za svoja postapka koja im e vo tek i dasi prevzemat merki na vreme za da ne bidat odbieni pokasno.
Imam podneseno i dopolnitelni t.e. od Strumica sto se vadat :) Sepak prasanjeto mi bese dali ima nekoj zemeno ili ne bidejki edno vreme ne davaa od bratuced
 
Член од
5 март 2011
Мислења
840
Поени од реакции
819
Колегата од работа чекаше потпис кај вицепрезидента на интервјубесе 7 месец 2017 еве сега на 15 овој месец му стигна дека е одбиен инаку со документи од чичкому имаше.... А толку мн се надаше на тој пасош
 
Член од
18 март 2019
Мислења
27
Поени од реакции
24
Nesto poveke od tebe, bi trebalo za 1 nedela da razgledaat kaj tebe
Po
Ako si samo so bratuced zoso nesi odnesol dopolnitelni dokumenti potvrda ili stari dokumenti? samo so bratuced se pominuvase edno vreme na sovet ama viceprezidentot dava otkazi sega pocna i so tetki,cickovci vujkovci nekoj clenovi kazuvaat deka imaat dobieno otkaz

P.S - Bi im preporacal na site sto go sledat forumov a ne se registrirani clenovi da fatat malce dasise informiraat za svoja postapka koja im e vo tek i dasi prevzemat merki na vreme za da ne bidat odbieni pokasno.
So poteklo brat sum nemat me vrakjano na dopolnitelna a imam odneseno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom