Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Мислам дека ги нема доставено бидејќи и јас доставив околу 10 документи без изводи и потврда. Ајде ќе видиме како ќе оди натаму!!!
Ако ги носел на интервиу 10 документи значи ги има доставено
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Потврдите за жал можеме само како тоалетна хартија да ги искористите, заедно со изводите итн. Не ви се мешам повеќе, посредници се утепаа од пишување овде за да ќарат двајца тројца клиенти, голем очај кај нив. Нема веќе ќар од оваа работа нели?? Фатите мотика што би рекле ;)

Само како инфо, минатата недела колку што ме информираа од прва рака беа вратени тројца директно од интервју кое го закажале минатата година. Значи, однесени дополнителни изводи, оригинал потврди, курци палци, 100% бугарски села, неосудувани итн. ВРАТЕНИ ОД ИНТЕВЈУ!!! Вратени за да во рок од 3 недели доставеле документ(и) како доказ дека нивните дедовци/прадедовци биле бугари. Со други зборови им барале оригинални документи (воена книшка, свидетелство итн.)

Поздрав и со среќа на тие 10% што сте тука реално на мака.(y)

п.с. А за другите, кој ве е*е :kuracc::popce:
Ako potvrdite se toaletna hartija odi vo Bugarija pod hitno vo ministerstvo podnesi molba da ti se odzemi drzavjanstvoto ne zasluzuvas dago imas, zosto blagodarenie na taa potvrda go zede toa drzavjanstvo na koja sto plukas celo vreme, Izgleda moderatorot treba pak da ja nadgleduvat temava.

P.S - Obvinime deka sea jas sum posrednik :pos:
 
Член од
5 февруари 2019
Мислења
29
Поени од реакции
31
od vcera na finalna posle 1 i dva meseca dokumento so potvrda od zdruzenie kolku se cekat otprilika za da se smenit od finalna na polozitelno imate informacija nekoj?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Ako potvrdite se toaletna hartija odi vo Bugarija pod hitno vo ministerstvo podnesi molba da ti se odzemi drzavjanstvoto ne zasluzuvas dago imas, zosto blagodarenie na taa potvrda go zede toa drzavjanstvo na koja sto plukas celo vreme, Izgleda moderatorot treba pak da ja nadgleduvat temava.

P.S - Obvinime deka sea jas sum posrednik :pos:
Na kucinjata ne vrede da mu objasnuvas zemete si pasost site i gitla po evropa a on neka jade g***a kolku saka tie se besplatni i onaka
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
п.с. За вакви испади беше баниран...
Па банирај ги и другите што пишуваа секакви гадости, навреди итн...btw мислам дека има опомена пред бан или тоа за мене не важи? А тие другите што им давам мидл фингр се секакви посредници и манипулатори што печалат на туѓа мака.
Како и да е ќе гледам помалку да коментирам на темава, ќе постирам само линкови. Поздрав
 
Член од
25 јули 2014
Мислења
17
Поени од реакции
44
Znaci vaka decki da ja razjasnime rabotava postov go pisuvam za site onie koj stvarno gi interesira i onie sto stasale do mojata postapka a toa e potpis od viceprezidenta.Do 15 mart nemase nikakvo potpisuvanje na bugarski pasosi postapkata bese celosno stopirana blokirana kako sakate narecete ja.Sega od 15 mart povtorno pocnaa so potpisuvanje na pasosi taka da relax se ke bide vo red samo da vi dojde redot i se da vi e okey so dokumentite .Da ne vi davam lazna nadez kao ja nesto mnogu ja razbiram ali da znaete deka do 1maj celata postapka sto do sega bila zaprena u smisol nema vrska dali nekoj cekaat 6-8 ili 2 meseca ke bidat potpisani ako normalno se e vo red so dokumentite.Golem pozdrav i srekno mislete na toa kaj ke fakate patot pasosot ke si dojde:);)
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
31
Потврдите за жал можеме само како тоалетна хартија да ги искористите, заедно со изводите итн. Не ви се мешам повеќе, посредници се утепаа од пишување овде за да ќарат двајца тројца клиенти, голем очај кај нив. Нема веќе ќар од оваа работа нели?? Фатите мотика што би рекле ;)

Само како инфо, минатата недела колку што ме информираа од прва рака беа вратени тројца директно од интервју кое го закажале минатата година. Значи, однесени дополнителни изводи, оригинал потврди, курци палци, 100% бугарски села, неосудувани итн. ВРАТЕНИ ОД ИНТЕВЈУ!!! Вратени за да во рок од 3 недели доставеле документ(и) како доказ дека нивните дедовци/прадедовци биле бугари. Со други зборови им барале оригинални документи (воена книшка, свидетелство итн.)

Поздрав и со среќа на тие 10% што сте тука реално на мака.(y)

п.с. А за другите, кој ве е*е :kuracc::popce:
Tebe Z
Потврдите за жал можеме само како тоалетна хартија да ги искористите, заедно со изводите итн. Не ви се мешам повеќе, посредници се утепаа од пишување овде за да ќарат двајца тројца клиенти, голем очај кај нив. Нема веќе ќар од оваа работа нели?? Фатите мотика што би рекле ;)

Само како инфо, минатата недела колку што ме информираа од прва рака беа вратени тројца директно од интервју кое го закажале минатата година. Значи, однесени дополнителни изводи, оригинал потврди, курци палци, 100% бугарски села, неосудувани итн. ВРАТЕНИ ОД ИНТЕВЈУ!!! Вратени за да во рок од 3 недели доставеле документ(и) како доказ дека нивните дедовци/прадедовци биле бугари. Со други зборови им барале оригинални документи (воена книшка, свидетелство итн.)

Поздрав и со среќа на тие 10% што сте тука реално на мака.(y)

п.с. А за другите, кој ве е*е :kuracc::popce:
Абе тебе како Заев да те плаќа да тресеш зелени на форумов немој да зимаат пасоши ке се исели цела држава ,зема ли пасош? Зема што се замараш со нас та ни јадеш м...ња
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Znaci vaka decki da ja razjasnime rabotava postov go pisuvam za site onie koj stvarno gi interesira i onie sto stasale do mojata postapka a toa e potpis od viceprezidenta.Do 15 mart nemase nikakvo potpisuvanje na bugarski pasosi postapkata bese celosno stopirana blokirana kako sakate narecete ja.Sega od 15 mart povtorno pocnaa so potpisuvanje na pasosi taka da relax se ke bide vo red samo da vi dojde redot i se da vi e okey so dokumentite .Da ne vi davam lazna nadez kao ja nesto mnogu ja razbiram ali da znaete deka do 1maj celata postapka sto do sega bila zaprena u smisol nema vrska dali nekoj cekaat 6-8 ili 2 meseca ke bidat potpisani ako normalno se e vo red so dokumentite.Golem pozdrav i srekno mislete na toa kaj ke fakate patot pasosot ke si dojde:);)
Od deka ovaa informacija. Od so e tolku dobra duri neverovatna e!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom