Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koja vlada so se slucuva? ne sum po politikata ima li novosti nesto?
Избори за пратеници на Европарламент ќе има, НЕМА да има нови парламентарни избори и нова влада.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Dechki kade se pravat sega intervjuata? Mi rekoa ne bilo veke vo ista zgrada
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Dali ti baraa dopolnitelni dokumenti?
Проверка от Вицепрезидента на Република Б'лгарија.

Интервју 2013 година.
Документи, преку чичко..

Има нешто? Или подобро нека ја прекинат постапката, барем да неморам да проверувам за џабе..
Dali ti baraa doplnitelni dokumenti?
 
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
24 месеци одкако ми е одобрено државјанството од советот по гражданство, 18 месеци проверка од вицепрезидента. До кога ? :(
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
Ljudi znaje li nekoj kakva je rabota za DABC koga ima sloboden termin
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
0-02-04-21c740d64d29dba80ac39c1a87130efb30b2fa99bbecefb6dfa6ec88a9d9587f_acb7fc9f.jpg zdravo da li ima nekoj da kazhi ovo reshenie bugarsko dali e orginal

i kade da se proveri dali zna nekoj poshto nema pechat
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo,
Nema pecat, zatoa sto e kopija od elektronski zapis, i samo da te najdat vo kompjuterska arhiva na drzavjani.
dali e orginal ovo sega ali ne to me interesira so ovo i sega mozhi da se slikas za pasosh[DOUBLEPOST=1552934224][/DOUBLEPOST]
Zdravo,
Nema pecat, zatoa sto e kopija od elektronski zapis, i samo da te najdat vo kompjuterska arhiva na drzavjani.
zadravo dali udstoverie bez intervju mozhe da ti dadat
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
dali e orginal ovo sega ali ne to me interesira so ovo i sega mozhi da se slikas za pasosh[DOUBLEPOST=1552934224][/DOUBLEPOST]
zadravo dali udstoverie bez intervju mozhe da ti dadat
Neznam kako ke me svatis ama prasajnava se kako dasigo nasol ukazov na ulica pa prasuvas dali ke zemis so nego drzavjanstvo, pa da te prasam jas tebe tvoj e ukazov? Koga si podal i so kakvi dokumenti? Poslednoto prasajne ti bese dali mozelo bez intervju da mozese do 2009-10 ako nese lazam mislam, posle vovedoja i intervju da pravi sekoj aplikant.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom