Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
17
Конечно промена и кај мене.
Интервју 04.12.2017 во амбасада Скопје.
Образувана преписка на 11.01.2018 бр.3xx/2018 .
26.02.2019 промена од задолжителна во Финален преглед.
Документи -потврда од БККС со предок роден 1912.
[DOUBLEPOST=1551295448][/DOUBLEPOST]Добро е штом се смени кај тебе. Јас сум 2 месеца по тебе исто преку амбасада се надевам дека ке се смене за некој месец и кај мене. Пиши ако имаш други промени
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2019
Мислења
27
Поени од реакции
21
Ova so godinive mi nema vrska.da bil pred 20,19,18,17.....blage veze nema
Mateo. . Bugarska egzarhija pred 1919ta...site sto se rodeni pred taa godina imat osnov za poteklo.... Statistika na Vasil Kncov... Posle 1918 vo mkd nastapuvat srbite udbashite..... Pa zatoa kaj nekoi od izvodive od ov gi menuvaat na ic I na ski... Se se toa period ..... Batko citaj malce ..... Ne ja tupi
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Mateo. . Bugarska egzarhija pred 1919ta...site sto se rodeni pred taa godina imat osnov za poteklo.... Statistika na Vasil Kncov... Posle 1918 vo mkd nastapuvat srbite udbashite..... Pa zatoa kaj nekoi od izvodive od ov gi menuvaat na ic I na ski... Se se toa period ..... Batko citaj malce ..... Ne ja tupi
Preeska pisav deka drugar moj zede so potvrda od бккс.dokumenti od babite.ednata 1933,drugata 1940
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не сакам да се мешам, но нелогичноста наметната од посредници-ловци, доведува до разочарување.
Жал ми е за Матео, затоа што човекот си ја тераше долго време процедурата, и се интересираше
Имено, не сакам да звучам како расипана плоча, уште во 2016, кога започнав јас ми беше кажано, немаш документ, не почнувај.
Потврда? Да, но од државна институција, архив. Не од бкк
Предок, или од периодот на 1св или 2св, било што каде предокот е заведен како бугарин.
Јеби га, по договорот се мушнуваа со потврди од бкк, сеа џабе
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Што точно значи овој статус, дали значи дека е одобрено ? И што следи после него ?
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Што точно значи овој статус, дали значи дека е одобрено ? И што следи после него ?
после него ќе седиш и чекаш неопределено време , како и стотина други на форумов , или потпис или отказ на државјанството...
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Што точно значи овој статус, дали значи дека е одобрено ? И што следи после него ?
Uste eden macenik/ka kako nas ke si cekas potpis plus i ke se nerviras[DOUBLEPOST=1551306165][/DOUBLEPOST]
Zdravo deneska promena od finalna na polozitelno dokumenti potvrda od strumica i preku vujko i bratuced kolku vreme se ceka so ovoj status
Leleee kolku se raduvavme i nie so ovoj status hahaha.....
 
Член од
20 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
26
Prijatele preku cicko ne e zakonska Norma, od mart 2017god konzulatite ne primaat dokumenti po taa linija, a shtom tie ne primaat... znaci imat dobieno instrukcii od Sofia.... Toa shto do togash dozvoluvaa da pominat I takvi prepiski beshe zatoa sto gledaa niz prsti, no veke ne go pravat toa. Posrednikot trebalo do Sega 5 pati da te izvesti za da si izvadish dokument po dedova ili pradedova linija zatoa shto toa e edinstvenata zakonska linija... Linija ta brat sestra, cicko, vujko, bratuced, tetka, ne se vo sklop so zakonot I ako nekoj ima aplicirano so takvi dokumenti poditno treba da go smeni po dedova linija.roden pred 1919god.
Alooooo odneaov od pradedo izvod roden pred 1912 godina. Ni toa ne pomogna. Toj izvod go dostaviv na dopolnitelna
 

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
после него ќе седиш и чекаш неопределено време , како и стотина други на форумов , или потпис или отказ на државјанството...
Aman i mene mi se smeni vo istiot status krajot na januari i mislam gotovo so ova zimam pasos zarem ima uste zaebancii
 
Член од
28 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo nov sum na forumov. Bev na intervju 17.07.2018. So dokumenti od tatko bugarin. Koga proveruvam na prvoto kvadratce so 4***/2017 i password mi pisuva "se namira v procedura po zadolzitelno soglasuvanje ,no koga pisuvam na dolnoto kvadratce samo so 4***/2017 mi pisuva se ceka potpis i toa e taka od noemvri mesec 2018. Dali znae nekoj odprilikq uste kolku ke cekam?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom