Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo,moja prijatelka odbiena pred 2 dena dokumenti proizhod zemen preku prv bratuced,posle intervju 2nedeli plus kopija pasos od sestra intervju 2017 avgust
Tie od MP nemaat ni videno deka se odneseni dopolnitelni dokumenti od sestra,nejze trebalo da i odobrat,tie go videle proishodot vrz osnova na bratuced i odbivaat,steta sto ne postoi pravo na zalba,ocigledno e previd i greska
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Знае ли некој што документ даваат за потпис после Интервјуто во МП?
Бараат краток потпис и цело име и презиме на него.
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
CEKAL 2 MESECAAAA??????LAGAAAAAAAAA cekal najmalku edna godina za promena na status od finalna na polozitelna kako i site 9vde na forumov.Nema sansi za 2 meseca od finalna na polozitelno.Veni ce si pr3secam ako e toa vistina.NE VERUVAJTE NA LAGI.POLOSO NE BILO NIKOGAS.NIKOGAS PREMIER NE IZLEGOL DA KAZE DEKA CE ZATVARA AGENCIJA DABC.POLOSO NEMOZE DA BIDE
nego zamajuvaj narodot drugar vratise nekolku strani nazad imam objaveno kaj mene e se dokumentirano a za da kazes deka e laga treba da si siguren jas nemam korist od laga imam objaveno sve javno i broj ne kao nekoj i togas i sega 135312015 pin322314
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Aj pomos malku,treba li da nosam izvodi za poteklo sega koga sum na ovoj status...


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
3
Intervju na 30 Noemvri 2017 i od Noemvri 2017 do Dekemvri 2018 mi bese statusot: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.

Veke od Dekemvri 2018 (ne pamtam koja tocno data sredinata na Dekemvri bese) mi se promeni vo: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Imam se odneseno sto mi kazaa vo BKK kako dopolnitelni dokumenti.

Dokumenti od cicko (kopija pasos i licna karta).

Sega nekoj ako ima iskustvo da mi kaze kolku ke se ceka, nekoj cekal 2 meseci nekoj 4 nekoj 6 poznavam licno takvi luge a i poznavam licno lugje koj vo Dekemvri 2018 imat zemeno pasosi i toa preku bratucedi.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
Sakal da kazit od finalna na polozitleno 2 meseca, odma go napadna covekov ko pari dati borcit :D
Taka da od finalna na polozitelno[DOUBLEPOST=1550770275][/DOUBLEPOST]
Шо е бе лага другар??? Од финална на положително се сменило, не ти кажува од задолжителна ма финална, читај поубаво, не се пали одма....
Tokmu taka
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
[DOUBLEPOST=1550771920][/DOUBLEPOST]
Знае ли некој што документ даваат за потпис после Интервјуто во МП?
Бараат краток потпис и цело име и презиме на него.
kako si pominal na intervjuto dovolen dobar odlicen nezadovolitelno otkaz
Може ли некој да ми каже дали е можно да сум добил отказ иако добив документ да потпишам?
Нели за отказ не ти даваат ништо да потпишеш или грешам?
Може некако да се провери како сум поминал? Да не ме копка :)

„Образувана преписка N:5059/2019/19.02.2019 г.“
ми дава сега
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Знае некој да ми каже дали е можно да сум добил отказ иако добив документ да потпишам?
Нели за отказ не ти даваат ништо да потпишеш или грешам?
Може некако да се провери како сум поминал? Да не ме копка :)

„Образувана преписка N:5059/2019/19.02.2019 г.“
ми дава сега[DOUBLEPOST=1550771920][/DOUBLEPOST]



Знае некој да ми каже дали е можно да сум добил отказ иако добив документ да потпишам?
Нели за отказ не ти даваат ништо да потпишеш или грешам?
Може некако да се провери како сум поминал? Да не ме копка :)

„Образувана преписка N:5059/2019/19.02.2019 г.“
ми дава сега
Може и куќата си ја продал :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom