Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
41
Da[DOUBLEPOST=1548768621][/DOUBLEPOST]
колку што знам се прашува кај зградата кај што се прави интервју на шалтерите?![DOUBLEPOST=1548750248][/DOUBLEPOST]
супер,среќно,,пишете овде што ке направите,поз.[DOUBLEPOST=1548751114][/DOUBLEPOST]
бог да чува каков одговор ти дале,"се во ред а ништо незнам" значи несе знае кој јаде кој пие и кој плака,,ТЕШКО НАС
Taka e
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Де кажи ја лошата информација?
Дека со несоодветни документи не дават?
Ако е тоа, фала, ама знаевме.
Abe ajde so go fermate uopste gledas deka nema dva grama mozok seir si tera so lugje so ze na zort. Gonete go uopste ne mu go zimajte muabetot. I ova e mnogu so go pisav.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Има ли некој на форумов што отишол да работи во Германија, со бугарско државјанство. Ми требаат информации, нека ме исконтактира во инбокс. Конкретно ме интересира околу здравствената картичка. Наскоро идам за Германија, дали ќе ми биде енопходна таа европска здравствена легитимација за да бидам осигурена во Германија.
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Има ли некој на форумов што отишол да работи во Германија, со бугарско државјанство. Ми требаат информации, нека ме исконтактира во инбокс. Конкретно ме интересира околу здравствената картичка. Наскоро идам за Германија, дали ќе ми биде енопходна таа европска здравствена легитимација за да бидам осигурена во Германија.
ako ne ti e tesko spodeli tuka ili vo inbox posto i mene me zanima mnogu ovaa problematika :)
 
Член од
6 ноември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
5CD9DA98-D953-442D-8498-FBC0375676C9.png
ima nekoj od januari na intervju 2018 da mu se smeni od zadolzitelna na finalna ???
I mene me interesira istoto. 107**/2018 (intervju i podnesuvanje dokumenti 11 Januari 2018 vo konzulat vo Bitola) sum jas i uste sum na ovoj status.
Isto me interesira ako nekoj moze da mi kaze uste kolku pati treba da se smeni i odprilika kolku cekanje imam do zemanje na pasos.
Vi blagodaram.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Прегледај го приврзокот 203879

I mene me interesira istoto. 107**/2018 (intervju i podnesuvanje dokumenti 11 Januari 2018 vo konzulat vo Bitola) sum jas i uste sum na ovoj status.
Isto me interesira ako nekoj moze da mi kaze uste kolku pati treba da se smeni i odprilika kolku cekanje imam do zemanje na pasos.
Vi blagodaram.
I jas sum 130**/2018 intervju 07.08.2018 isto i na mene pisuva,ama mislam deka nekoj mi kaza deka ovoj status od 9 do 13, 14 meseci stoi i posle kako besenl redosledot neznam


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
I jas sum 130**/2018 intervju 07.08.2018 isto i na mene pisuva,ama mislam deka nekoj mi kaza deka ovoj status od 9 do 13, 14 meseci stoi i posle kako besenl redosledot neznam


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
1.Образувана преписка бр. ХХ/20ХХ,преписката се намира в процедура по задолжително согласуване.
2.По преписката ви предстои да бде извршен финален експерт преглед, преди да бде разгледана по советот за гражданство.
3.Советот по гражданство ја уважил вашата молба, преди издавание на указ од Вицепрезидентот на Р. Бугарија
Или после финален може да те стават на дополнителна со запирка или без и вака гласи
Преписката е разгледана од советот за гражданство. Извадена е за дополнителна проверка.....
Подле овој статус не се знае колку се чека а кога ќе те разгледаат пак те враќаат на статусот под точка 2,па за некој месец точка 3
Ако се иде како треба следно е
4.Вашат молба е вклучена во указ бр...., потребно е да си закажете термин, или ако си преку конзулат ќе ти пишува да понесеш две слики паспортен формат.
Е сега после точка 3 може и да те стават на
5.Проверка од вивепрезидент ма Р. Бугарија, што никој незнае и за секого е индивидуално.
Од проверка или статус под точка 4,или Отказ
Тие се статусите.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@Нuкола Брату жити се тргни го овој од темава што труе со "информации"
И го опомена еднаш и пак секој пост му е курташак
Koj e toj?

И дајте итно ми требет тие прашањата за на интервју да му ги пратам на еден пријател....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom