Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2018
Мислења
11
Поени од реакции
7
Дечки да прашам да не знаете до кој месец се стигнати со укази од интервјуа 2017?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Drugar ne se sekiraj ne si sam i ja sam so istio status i so istio rok interviju oktomvri 2016 so broj 14xxx/2015.Beki dogodina ke ima nekoja promena. Ako imas nekoj aber pisaj :D :D :D
Koke vise smenit na dvajcata od dopolnitelna na povtorno razgleduvajne pisete jas sum noemvri 2016 posle vas :)
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
decki imali nekoj info dali se stignati ukazite vo ambasada sk veke 3 meseca mi e potpisan ukazo ustee ne e stignat vo ambasada
 
Член од
11 мај 2017
Мислења
32
Поени од реакции
53
Бев на дополнителна со запирка од Јули 2017, дополнителни документи однесени Септември 2017, денес промена на статусот во:


По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Број на преписка: 104**/2015

Некој со информација после ова колку чекавте на финална, до наредна промена?
Kolku vreme bese obrazuvana prepiska?
 
Член од
29 октомври 2018
Мислења
18
Поени од реакции
7

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Aman a nie od intervju noemvri 2017 do koga ke bideme na zadolzitelno soglasuvanje ...
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
47312598_383582248851056_339144159724044288_n.jpg
На другар даден директен отказ од вицепрезидента, претходно поминати сите статуси ( 2016 документи поднесени , интервју 5ти 2017) , совет на гражданство директно поминал без дополнителна комисија... кога стасува до вице му дава отказ ДИРЕКТ без ставање на дополнителна комисија со оглед на тоа дека има јаки документи.
Софија правено интервју , документи преку тетка ( на мајка му сестра).
Совет од некој со слично искуство- одбиени и дали нешто би сменило доколку однесе потврда од БКК и стари документи и ја ја почне процедурата од ново со оглед на тоа што веќе има добиено произход , или да поднесува жалби некаде ?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Прегледај го приврзокот 200552
На другар даден директен отказ од вицепрезидента, претходно поминати сите статуси ( 2016 документи поднесени , интервју 5ти 2017) , совет на гражданство директно поминал без дополнителна комисија... кога стасува до вице му дава отказ ДИРЕКТ без ставање на дополнителна комисија со оглед на тоа дека има јаки документи.
Софија правено интервју , документи преку тетка ( на мајка му сестра).
Совет од некој со слично искуство- одбиени и дали нешто би сменило доколку однесе потврда од БКК и стари документи и ја ја почне процедурата од ново со оглед на тоа што веќе има добиено произход , или да поднесува жалби некаде ?
Vcccccc koga mu se smeni statusot ova ne e na arno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom