Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Za proishod kesi pocekas druze izgleda nesi zapoznaen so poslednite slucuvajna deka vo DABC nema pretsedatel koj ke go potpise proishodot, koga ke ja sredat taa rabota so DABC I dali ke rabotit pojke nikoj neznae samo ostanuva dase ceka
Zapoznat sum so toa no mislam deka se uste se izdavaat proishodi. Moze li nekoj sto zemal proishod ovie denovi da mi pisat koga imat podneseno dokumenti, kolku vreme oni cekale za proishod.[DOUBLEPOST=1543769960][/DOUBLEPOST]
ima proishodi jas zedov vo vtornikot
Koga podnese dokumenti za proishod, koj den i mesec.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Дали има некој во последно време вратен на дополнителна со документи од братучед, оти нели не враќаа на дополнителна , сега каква е ситуацијата ?[DOUBLEPOST=1543709859][/DOUBLEPOST]

Честитки, а датумот е сокриен затоа што можеби указот ти е потпишан пред 2 месеци или ?
da sokrien e nema pricina zosto da mi bide pokazan i da oktomri mi e potpisan ukazot cekav 4 meseci posle polozitelno od sovetot znaci bez proverka direkno na potpis
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
се мислам да пишам нешто што го наслушнав пред неколку дена,несакав да се вмешам ми беше незгодно но како и да е ке го пишам па можеби некој ке го појасни овде или нешто знае за тоа,човеков бил фамилиарно преселен во Германија таму е повеке от 10 год нормално со БГ пасс.но се заинтересирал за Германски пасош му рекле дека ке добие без проблем но под еден услов да ги откаже другите две БГ и МК државјанство се согласил,во Македонија го одјавиле без проблем а во Бугарија тешко,му побарале 10 000 евра нешто во врска со даноци и здраство за тие години,само за него а се на се 4члена фамилиарно 40 000 евра,барем така кажуваше плус мака мачел многу го имале тормозено во канцеларија со саати со прашања како на пример,па ти си пишал дека имаш фамилија па со ке кажат тие па зошто и како,човекот се вратил назад ке продолжам со Бугарскиот како и досега,како и да е колку што видов Германците имаат незгодни критериуми кога бараш нивно државјанство незнам како е за друго европско држ.
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Do kaj se stignati so dopolnitelna proverka sto sme do koj mesec? Za tie od 2016 me interesira

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2017
Мислења
22
Поени од реакции
48
Zdravo sakam da prasam, bidejki oddamna imam izvadeno proishod mozda 2013/14 i mislam deka orginalot go imam podneseno dali znaete kade moze da se izvadi kopija od nego da si go imam?
 
Член од
3 декември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
13
Добар ден, сакам да прашам ако има некој интервју во Октомври 2016, на мене ми стои веќе цела година: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018... се уште нема ништо сменето. некој да каже мислење што и како.
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
КОНЕЧНО! :vozbud:

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Интервју 21.11.2017, промена од денес, стар документ
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Добар ден, сакам да прашам ако има некој интервју во Октомври 2016, на мене ми стои веќе цела година: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018... се уште нема ништо сменето. некој да каже мислење што и како.
So dokumenti? Dostavi li potvrda
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Добар ден, сакам да прашам ако има некој интервју во Октомври 2016, на мене ми стои веќе цела година: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018... се уште нема ништо сменето. некој да каже мислење што и како.
Isto i jas oktomvri. Cela godina i eden mesec[DOUBLEPOST=1543837411][/DOUBLEPOST]
Isto i jas oktomvri. Cela godina i eden mesec
Izvini noemvri sum.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Добар ден, сакам да прашам ако има некој интервју во Октомври 2016, на мене ми стои веќе цела година: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018... се уште нема ништо сменето. некој да каже мислење што и како.
izvaden si za dopolnitelna proverka treba da dostavish dokumenti za poteklo
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
32
Поени од реакции
38
Добар ден, сакам да прашам ако има некој интервју во Октомври 2016, на мене ми стои веќе цела година: Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018... се уште нема ништо сменето. некој да каже мислење што и како.
Drugar ne se sekiraj ne si sam i ja sam so istio status i so istio rok interviju oktomvri 2016 so broj 14xxx/2015.Beki dogodina ke ima nekoja promena. Ako imas nekoj aber pisaj :D :D :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom