Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Да, добиваа се декларираа и како протерани турци, покажуваа некакви документи на сродност. Дали ова е нова информација за тебе?
Aman pa tebe nisto ne ti bega,samo neznam zosto?
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
Да се чуди човек ништо друго само Рекла - Казала, ало бре нели гледате дека до сега најсигурно е со потврди освен ако немате оригинал стари документи. Кого правите будали еден куп знам пто земаа со потврди дај олабавете оставете простор за некој да побара помош или да сподели како добил.
Koja potvrda?
 
Член од
31 август 2018
Мислења
13
Поени од реакции
35
Zdravo,
Na intervju bev vo Ambasada vo Skopje pred skoro edna godina , i denes statusot od Образувана преписка ми се смени во "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." :)
Ke moze li nekoj ljubezen da mi kaze vo koja faza sum i sto me ocekuva ponatamu?
Fala
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Арен сум

Како што гледаш не пушам повеќе од еднаш месечно, главно одговарам на пораки. А ти што бараш на форумот? Муштерии?
Ako sakas da pomognis arno i nemora da siris destruktivni tezi.
Btw vo inbox ti imam pisano,tocno znajs koj sum.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo,
Na intervju bev vo Ambasada vo Skopje pred skoro edna godina , i denes statusot od Образувана преписка ми се смени во "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." :)
Ke moze li nekoj ljubezen da mi kaze vo koja faza sum i sto me ocekuva ponatamu?
Fala
Ke moze li da spodelis tocno koga bese na intervju, i koja data ti e obrazuvana prepiskata, zosto i jas bev vo ambasada vo dekemvri 2017?
So kakvi dokumenti si?
Posle 1 do 2 ke ti se smeni vo polozitelno, i ke cekas uste 4 do 6 meseci za potpis.[DOUBLEPOST=1543695697][/DOUBLEPOST]I otprilika koj broj na prepiska si za da znam orentaciono za mene.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2018
Мислења
13
Поени од реакции
35
Ke moze li da spodelis tocno koga bese na intervju, i koja data ti e obrazuvana prepiskata, zosto i jas bev vo ambasada vo dekemvri 2017?
So kakvi dokumenti si?
Posle 1 do 2 ke ti se smeni vo polozitelno, i ke cekas uste 4 do 6 meseci za potpis.
Zdravo
Na intervju bev 07.2018 a na 16.11.2017 bese formirana prepiskata, a inaku sum so proishod dobien od izvod na rodeni od prababa i potvrda od bkk.

Pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom