Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
E dobro de,i za grujo evropratenicite barat izjasnuvanje.
Не се нервирај пријател,си трола жената.Ако ептен те вади од такт стави ја на игнор.Во секоја тема има тролери
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
5
65CECCB4-A22B-4D7D-B952-98828D1564A4.jpeg Здраво јас бев на интервју 01.11.2017 денес ѓу се смени старус. Дали според ова за мене веќе неѓа никакви шанси за добивање на државјанство?
 
A

andrea85

Гостин
Не се нервирај пријател,си трола жената.Ако ептен те вади од такт стави ја на игнор.Во секоја тема има тролери
АКо ги прочиташ претходните мои постови ке забележиш дека нема тролање, нити рекла казала, конкретни информации и податоци, можеби мала грижа сега додека чекам потпис... ,,
Just saying As**ole !!!
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.646
Поени од реакции
27.958
АКо ги прочиташ претходните мои постови ке забележиш дека нема тролање, нити рекла казала, конкретни информации и податоци, можеби мала грижа сега додека чекам потпис... ,,
Just saying As**ole !!!
Само bbc за тебе
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
So kakvi dokumenti bese i kade bese na intervju ?
pred eden saat potencirav da kazuvaat so sto dokumentiii SE. so narod sne so vera so gnasno pleme sne 100 pati treba da povtoruvame GLUPACI KAZUJTE OS STO DOKUMENTI ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO CJGC,TYCOTY.X BXXNCHTYHDSJSSHYSHRYSHRYYRHYJRSDKRKD7
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Преку прв братучет, во Софија бев на интервју
Не даваат преку прв братучед! Не си ни прва ни последна одбиена со потекло од братучед .
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Преку прв братучет, во Софија бев на интервју
DALI PODNESE DOPOLNITENI DOKUMENTI OD KLUBOT VO STRUMICA ?[DOUBLEPOST=1543419606][/DOUBLEPOST]
Не даваат на прв братучед! Не си ни прва ни последна одбиена со потекло од братучед .
AKO NEMA PODNESENO OD STRUMICA POD 1920 NEMA DA I DADAT IMA CLENOVI STO PODNESIJA NA VREME DOPOLNITELNI DOKUMENTI I ZEDOJA PASOS
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Прегледај го приврзокот 200186 Здраво јас бев на интервју 01.11.2017 денес ѓу се смени старус. Дали според ова за мене веќе неѓа никакви шанси за добивање на државјанство?

Te odbile na sovet, sho znaci treba nanovo da podnesesh dokumenti, a procitav deka si preku bratuced nemozhe taka samo preku prva linija poteklo majka tatko baba dedo...
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Интервју Јули 2017 СК, внесен во систем 01.11.2017. Денес промена од финална на положително, потекло стар документ од бг екзархија. Иначе од финална на положително ми се смени за нешто повеќе од 30 дена.
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Интервју Јули 2017 СК, внесен во систем 01.11.2017. Денес промена од финална на положително, потекло стар документ од бг екзархија. Иначе од финална на положително ми се смени за нешто повеќе од 30 дена.
Sega ke si cekash potpis, so srekja
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Кога беше на интервју?
Тоа не се однесува на мене, ако ги прочитате моите статуси ќе видите за што станува збор само кажав за да дадам одговор на статус на еден од членовите дека немало потписи 3 недели и дека било закочено.
Јас бев во амбасада на 4.12 2017, а во систем внесено на 11.01.2018.
Статус сеуште задолжителна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom