Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2010
Мислења
42
Поени од реакции
37
Decki aj edno prasajnje... jas zavrsiv so postapkata pa me nema podolgo na forumov...sakav da ve prasam soprugot e preku ambasada bese na intervju maj 2017 a brojceto mu izleze noemvri 2017 sega za sega e na zadolzitelna... me interesira dali nekoj znae posle kolku vreme ima promena na finalna... dali nekoj od vas odi preku ambasada ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Decki aj edno prasajnje... jas zavrsiv so postapkata pa me nema podolgo na forumov...sakav da ve prasam soprugot e preku ambasada bese na intervju maj 2017 a brojceto mu izleze noemvri 2017 sega za sega e na zadolzitelna... me interesira dali nekoj znae posle kolku vreme ima promena na finalna... dali nekoj od vas odi preku ambasada ?
Обично е 10 до 12 месеци од образување на преписка, односно внесување во систем.Кај и да е тррба да му се смени во финална
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Bev na intervju noemvri 2017 - preku Bitola si teram procedura. Podnesuvav dokumenti preku brat, a vo meguvreme i majka mi zede pasos, pa na intervjuto go priloziv kako dopolnitelen dokument kopija od pasos i licna karta na majka mi. Statusot mi e ovoj Untitled.png
Kolku treba da se ceka za da se smeni status i sto sleduva posle ova?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Od 2015 cela procedura so nekakvi kocnici , izborni ciklusi , se nekoj zastoj , DOPOLNITELNI PROVERKI , PA DAPC, MENUVANJA NA KOMISII , PA SEGA STRAJKOVI ZA DA PADNELA VLADATA , ke se najde nesto da koci , celo vreme vo neizvesnost vejke mi odmili se
od oktomvri 2013 zapocvet se a go vetuvet.... KE se opraet, KE bidet, KE go reset, zakonot KE go menvet od 2014 do denes. so 2 zbora 'KE' i 'NAJVEROJATNO' go matet narodot eve 4 godini
.....so procedura zapocnata use 2 godini pred to
a najnovo sega ni kazvet 17000 prepiski od 2013, 2014 i 2015 gi nemet... isceznale.... sega KE bi barat... NAJVEROJATNO a MOZEBI i KE gi najdet....
i naj naj..... od pred 2 nedeli....eve SEGA ... KE se formiret rabotna grupa i KE raboti na obrabotvenje na tekstot na zakonot za da se olesnet pridobivanjeto na blgarsko grazdanstvo....
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
29
Дали некој знае ако едниот родител има бугарски пасош и работна виза за швајцарија, дали другиот родител и детето можат преку неговата виза да престојуваат во швајцарија без ограничување
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Zdravo, dali ima nekoj so intervju juni 2017, na kogo mu potpisale ukaz? Statusot mi e veke 5ti mesec se ceka ukaz, a brojot 67××/2016
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom