Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
H

Haronmk

Гостин
Промена сабајле од дополнителна на “По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“ интервју март 2016 ,после ова што следува
За месец до два ке те разгледаат, брзо оди. Март интервју во Софија или амбасада? Претпоставувам Софија. Кажи кој број преписка или молба си да се ориентираме.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Промена сабајле од дополнителна на “По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“ интервју март 2016 ,после ова што следува
Dobro e i mart go pocnaa. Ajde jas na 21 mart, se nadevam skoro promena i kaj mene.koj datum i koj broj na molba te molam. Fala
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Luge do koi broevi se stasani? Bev na intervju juni 2017, statusot mi e odobren se ceka ukaz
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Промена сабајле од дополнителна на “По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“ интервју март 2016 ,после ова што следува
ISTO SME SAMO MALKU SI POSLE MENE....PISI AKO IMAS PROMENI ISTO I JAS POZZ...
 
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Jas sum so prv bratuced, potvrda od klub, baba i dedo rodeni pred 1919. Javi ako ima promeni kaj tebe, a i jas kaj mene[DOUBLEPOST=1542024570][/DOUBLEPOST]
Jas sum na položitelno, ne sum bila na proverka od Vice
Jas od finalna direkt na polozitelna, na koj prv mu bide potpisan ukaz od 2014 ili nedajboze otkaz neka pise :)
 
H

Haronmk

Гостин
Добро е. Јас помислив закочија на крај февруари- почеток на Март. Има уште некој си 1000 преписки од протоколот за да ги стават на финална , има шанса до Нова Година да дочекаме.
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Јас сум 19ти Април 2016та на интервју...документи пасош од брат..сеуште на дополнителна...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Abe ovie ne idat po red, me ripnaa mene od 21 mart 2016. Ili moze sluzbenikot sto go raboti mojot predmet e mrzeliv. :) Aj da pocekam uste malku.so Gospod napred
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom