Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Аха.Ти доби државјантво,ке добијам и јас со стари документи а на овие со потврди ке им се ситиме да не добијат така?
Не мислам дека тоа и е намерата, само е реална. Само борбата е помеѓу посредниците. Едно е да си ја бркаат работата друго е да одат по линија на помал отпор[DOUBLEPOST=1541761522][/DOUBLEPOST]
Zdravo, dali nekoj ima iskustvo so Vasilka advokatot od Blagoevgrad, da spodeli informacii, ime prezime, adresa i telefon
Blagodaram odnapred
Мене ми ја водеше документацијата Василка Андреева, ако мислиш на неа, за продавницата во Благоевград, пред едно 4 год. Немам лошо искуство
 
Последно уредено:

JohnKav

Комедијант
Член од
18 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
8
Не мислам дека тоа и е намерата, само е реална. Само борбата е помеѓу посредниците. Едно е да си ја бркаат работата друго е да одат по линија на помал отпор[DOUBLEPOST=1541761522][/DOUBLEPOST]

Мене ми ја водеше документацијата Василка Андреева, ако мислиш на неа, за продавницата во Благоевград, пред едно 4 год. Немам лошо искуство
Мислам дека е таа, жена во години, полничка така
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
36
Поени од реакции
57
Dakle...tacno godinu nakon intervjua promenjen status na "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.". Intervju u Sofiji 08.11.2017.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
30
Dakle...tacno godinu nakon intervjua promenjen status na "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.". Intervju u Sofiji 08.11.2017.
Koj Broj na molba si ako moze
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
dali nekoj moze da mi kaze koga mozam da ocekuvam promena na status i konecno zemanje na drzavjanstvo ?! intervju 20mart 2018 , preku brat na tatko mi dokumenti...
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
7
Zdravo na site.Edno prasanje dali nekoj ima iskustvo so posrednikot VANE od RADOVISH???pozdrav.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
dali nekoj moze da mi kaze koga mozam da ocekuvam promena na status i konecno zemanje na drzavjanstvo ?! intervju 20mart 2018 , preku brat na tatko mi dokumenti...
До 1 година од интервјуто очекувај да те срават на финална.После тоа уште 2-3 месеци ќе чекаш за да ти ја разгледа Советот преписката(положително) и после положително се чека за потпис на указ од 2 до 4 месеци.За сега со ова темпо одат работите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom