Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Eve denes mi zavrsi intervjuto za drcata pa da vibkazam kako bese.Znaci jas imam bg od 2016 i sega bev za decata so zenami za intervju.I mi se padna edn kucka E edna mlada me rasturi so prasanja praznici pa sto pati me prasa sto si po nacionalnost a za decava vo nivno ime odam na intervju.Za 4 godisni deca.Ama i go napikav ubavo se i odgovoriv.DA SI ZNAETE INTERVJUTO NE E ZAEBANCIJA.
 
D

djgoram

Гостин
Eve denes mi zavrsi intervjuto za drcata pa da vibkazam kako bese.Znaci jas imam bg od 2016 i sega bev za decata so zenami za intervju.I mi se padna edn kucka E edna mlada me rasturi so prasanja praznici pa sto pati me prasa sto si po nacionalnost a za decava vo nivno ime odam na intervju.Za 4 godisni deca.Ama i go napikav ubavo se i odgovoriv.DA SI ZNAETE INTERVJUTO NE E ZAEBANCIJA.
Sto dokumenti treba da se podnese i kolku pari? I jas sakam da podnesam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Аман доста веќе пак почнувате, секоја година истото ширење на параноја додека постапките си течат и луѓето кои се со исправни документи земаат дражвјанства

Доста!
Vo toa e problemot so ispravni dokumenti si cekas , cekanjeto ne ubi , se nesto se javuva i op na cekanje , nemoze godini so ispravni dokumenti da ne gi proverat vo ispravnosta , a posle nas redovno si zemaat , sepak ova nee fer
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Се работи за издавање на произходи без основа,со лажни податоци.НЕ ПОТВРДИ од клубови.Тие од клубовите се толку немоќни што и да сакаат неможат лажни податоци да напишат
Ne mozi da se nomokni koga stojat vo zakonot.Drugar moj proba da izvadi potvrda od kaj lazar i bese odbien so objasnuvanje deka seloto na pradedomu bilo pod grcko.Marinela od bitola mu dade potvrda bez problem samo za da mu gi zemi parite.
 
Член од
1 октомври 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Дечки кои е последниот број кај кого има промена од дополнителните 2015-та? Ве молам доколку кај некој од дополнителните 2015-та има промена да ме означи во пост. Фала.
83**/2015 kaj mene se smeni od dopolnitelna vo finalna na 03.10.2018
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
А да си жива[DOUBLEPOST=1540930429][/DOUBLEPOST]

Значи најмалку сакам да спорам со некој што не го познавам. Јас завршив работа, овде на форумот можеби ќе прочиташ кој беше лекот за вас без стари документи, маил телефон во архивот, пат до таму, статистика од кнчев, ти дава документ од архив со печат и штембил, и поднесваш. ТОЛКУ
Е арно нема ќар посредникот, па ви вади документи од незнам што.
Инаку неможеш да ми повредиш егото со некакво си мавтање, златна не сум пасел овци со тебе, па да паѓам на таков муабет. Има јас каде да си се докажвам, а ти барај колку сакаш да ти се докажуваат, можеби ќе си го задоволиш апетитот
Исто како што ти, во недостаток на култура, немаш право да ми викаш дека јас сум во ПМС па затоа сум ненормална и фрустрирана, а прв и почна да вреѓаш. Или за тебе не важи тоа? Реторичко е прашањето, немој да ми одговараш, не сакам да комуницирам со тебе. Статистиката на Кнчов е јавно дело издадено од Бугарија, не од Замбија и не е личен документ недостапен на јавноста за да мора некој да ми го дава со печат на него. Немој да ми продаваш правни работни. Во тоа се разбирам.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Eve denes mi zavrsi intervjuto za drcata pa da vibkazam kako bese.Znaci jas imam bg od 2016 i sega bev za decata so zenami za intervju.I mi se padna edn kucka E edna mlada me rasturi so prasanja praznici pa sto pati me prasa sto si po nacionalnost a za decava vo nivno ime odam na intervju.Za 4 godisni deca.Ama i go napikav ubavo se i odgovoriv.DA SI ZNAETE INTERVJUTO NE E ZAEBANCIJA.
KOGA BEVTE NA INTERVJU VE MOLAM PRENESETE , KAKVA E SOSTOJBATA TAMO , DALI E SE NORMALNO POSLE OVIE AFERI SO DAVANJE NA RZAVJANSTVATA, DALI SE KE PRODOLZI DA SE RABOTI ILI KE IMA SASTOJ
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Vo toa e problemot so ispravni dokumenti si cekas , cekanjeto ne ubi , se nesto se javuva i op na cekanje , nemoze godini so ispravni dokumenti da ne gi proverat vo ispravnosta , a posle nas redovno si zemaat , sepak ova nee fer
за жал тоа се случува, чекаме со години, луѓе кои беа пред нас со секакви документи веќе добија државјанство, а ние уште чекаме
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
I jas sum isto ki vas 140**/2016 i uste na dopolnitelna,neznam so e rabotava ako znae nekoj nesto neka kaze.pozzz

sega celosno ke se zakoci procedurata ... za zal ... 3-4 godini cekame .... i se nekoj vakov moment se javuva i 2016 nikako da dojdime na red... od 2017 izlegoa pasosi nie nisto :([DOUBLEPOST=1541005923][/DOUBLEPOST]
Кога беше на интервју, кој месец?

juni 2016 bev na untervju .. vie ?
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
sega celosno ke se zakoci procedurata ... za zal ... 3-4 godini cekame .... i se nekoj vakov moment se javuva i 2016 nikako da dojdime na red... od 2017 izlegoa pasosi nie nisto :([DOUBLEPOST=1541005923][/DOUBLEPOST]


juni 2016 bev na untervju .. vie ?
од каде знаеш дека ќе се закочи, кој ти кажа
не тресете глупости хаха
јас сум од 2015. шо да кажам јас? и ред други од 2015?
колку глупави луѓе значи има тука не ми се верува
си кажувате како ви одговара а не како шо е
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
од каде знаеш дека ќе се закочи, кој ти кажа
не тресете глупости хаха
јас сум од 2015. шо да кажам јас?
колку глупави луѓе значи има тука не ми се верува
си кажувате како ви одговара а не како шо е

moe mislenje ..... se nadevam deka gresam ..... mnogu razocaruvanja .. . i dolgi godini pominati ... se nadevam deka ako rabotat nepreceno ke bidi ovoj ili sledniot mesec .....intervju Juni 2016
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom