Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Zoshto e taka pojma nemam, znam deka otidov vo opshtina, popolniv toj kartonot za lichni podatoci i drugi dva lisja, edniot za adresa vo bg drugiot za adresa vo mk i mi kazaa dojdi za edna nedela, megutoa jas otidov dva dena porano da si proveram, zatoa shto shetav niz centar, pa mi bese uz pat i bese gotovo. A zoshto kako, ne ni prashav ne ni pobarav objasnuvanje. Sho da ti kazam. Samo mi kazaa deka me odjavile od prehodnata opshtina i me vpishale vo novata i toa e.

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
Inache posle toa,so adresnata registracija, otidov vo policija pozadi Princes kazinoto(2ro raionno upravlenie) plativ za tri dena brza postapka za dokumenti i vchera si gi zemav dokumentite. Se na se okolu 10-12 dena me fati. Ama ne e bitno, bitno zavrshi chekanjeto.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
pozdrav do starite borci od 2014 na dopolnitelna so bea kako aco 1984 cestitki do tebe a gligorgvg i jas od polozitelno vo dekemvri ke imame odobrenie od viceprezident,otprilika kraj na dekemvri.dali znaete sto stana so Spicot bese aktiven clen tuka .go zema li pasosot?
Go zema toj pasoshot,a mislam deka e i stranstvoo
 
Член од
3 мај 2018
Мислења
47
Поени од реакции
38
Здраво, да прашам. Дали има некој кој е има број на молба од осум илјадарките од 2015година и уште да нема промена од дополнителна на финална.
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
Имаше апликација на play store за интервјуто за бугарски пасош, дали некој ако ја знај апликацијата или ако некој ги има прашањата да ми ги дај :)
 
Член од
2 јуни 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Може ли без термин во Софија да се подигне указот или мора да се чека и за тоа термин?
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
epa momci konecno i mene mi e potpisan ukazot deneska isto i na bratuced mi jas bev samo so potvrda od bkks strumica a bratuced mi preku vujkomu taka da tie sto imat potvrda od bkks strumica bez problem ke im bide potpisan ukaz i tie sto se preku vujko isto potpisan ukaz intervju 11 maj 2017 bevme 447711.png
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Da ne ima nekoj vo plan da odi za Sofija narednata nedela ili taaa nedela posle nea... Mi treba prevoz do Sofija....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom