Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

andrea85

Гостин
Јас мислам дека сега изјавата на еден бугарски политичар по неуспехот на референдумот има смисла. велеше сега Бугарија ќе почне да дава масовно државјанства на сите македонци само со изјава кои сакаат да бидат дел од ЕУ...
како и да е три години висам на форумов денонокно и со душа чекам да испадне пасошот. Па среќно на сите.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Ke skapeme cekajki noemvri 2016 intervju. A momentalno do februari se stignani. Ovaa dopolnitelna ne ubija. So ksmet bre:popce:
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Broj: 91**/2015
Intervju: 17 Fevruari 2016
Dokumenti: Krshtenica na dedo

Posle 18 meseci na dopolnitelna, Denes konacno statusot mi se smeni vo finalen pregled :pos::ROFLMAO: da ne znae nekoj generalno kolku vreme se cheka na ovoj status?
Ete i nie stignavme do ovoj cekor :)
Od 2 do 4 meseci se ceka kolku sto znam
do dekemvri daj boze :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Добар ден на сите,
Вчера бев многу возбудена и не можев да пишувам на форумот. Од вчера ми е образувана преписка и приклучена е во указ 151 од 2018 :oleee:.
Ќе почнам од почеток:
1. Поднесување на документи Декември 2016
2. Добивање происход Април 2016
3. Интервју Мај 2017
4. Во меѓувреме не се сеќавам точно кој месец што се случуваше со стасусите...
5. Од Август 2018 чекав потпис од вицето.
Не сум била на дополнителна проверка, ниту на проверка кај вице, веднаш ми потпишаа указ.
Со документи од прв братучед, дополнив документи со потекло на дедо пред 1920 година во момент кога статусот ми беше дека документите ми се веќе кај вицето (посредникот ми рече уште кога ги подадов документите дека не се знае дали ќе ми дадат државјанство).

Поздрав, со среќа на сите
Честитки.

Ова ми влева надеж дека и моето штом дојде на ред ќе биде потврдено. :)

Дечки, некој со интервјуа при крај на минатата година или оваа да се пофали со менување статуси или нешто? Или рано е?

Добро е што ги завршуваат брзо минатите заостанати преписки.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
16
Поени од реакции
23
Денес добиен отказ од вицепрезидент интервју мај 2017 Софија со документи само од прв братучед 59**/2016. Дали може да се подигнат поднесените документи и како???
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
4
Поени од реакции
29
Od jutros promena posle dopune, pa finalne, intervju sempembar 2014 god. Sofija. 99../2014 ; Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија , pozdrav
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Gi rabotat site godini paralelno znaci. Edinstveno zaglaveni se ovie od 2015 sto cekaat potpis od viceto
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Broj: 91**/2015
Intervju: 17 Fevruari 2016
Dokumenti: Krshtenica na dedo

Posle 18 meseci na dopolnitelna, Denes konacno statusot mi se smeni vo finalen pregled :pos::ROFLMAO: da ne znae nekoj generalno kolku vreme se cheka na ovoj status?
Isto sum i jas 913*/2015 rekoa deka od 2 do 4 meseci pa ke vidime...cekavme mnogu ke ocekame uste malkucka[DOUBLEPOST=1540392108][/DOUBLEPOST]
Честитки.

Ова ми влева надеж дека и моето штом дојде на ред ќе биде потврдено. :)

Дечки, некој со интервјуа при крај на минатата година или оваа да се пофали со менување статуси или нешто? Или рано е?

Добро е што ги завршуваат брзо минатите заостанати преписки.
Cestitooo
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom