Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
mozes da mi pisis sto im pisa podetalno ?
УВАЖАЕМИ г-н/г-жо ДИРЕКТОР,

Мога ли да получа информација за това дали на моите документи за получаване на б'лгарско гражданство на 2 декември 2015 г. са приложени следните доп'лнителни документи:

(Pred stavas tvoi podatoci od prepiskata I imeto , posle GI navedov dokumenrite dali se vkluceni vo predmetot skenirani kako attachment , ama pak Sega po post CE im pracam.)
Nemozam Sega celiot mail da ti go postiram zasto IMA mnigu licni podatoci.


Sent from my S8 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
momci licna karta(crvenata nekoi clenovi ja imaa postirano) sto se vadi preku proizhod od dabc za ziveene u bg dali so nea moze da zemam kola na bg tabli i da ja donesam u mkd da si ja vozam na bg tabli ili ke mora da gi smenam tablite na mkd ?
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Kazete mi kolku plativte preku posrednik za cela procedura od apliciranje pa se do podiganje na pasos po normalna postapka bez nikakov zastoj?
€700[DOUBLEPOST=1538969186][/DOUBLEPOST]
Ај пакјас
Дали по положително можеда те стават на проверка од вицето или прекин од кај него????
Ti be ne dupis sega? Do vcera mudruvsse se znaese a sega glupi prasanja postsvuvas . Trebise odovde ti i takvite kako tebe!!!
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
€700[DOUBLEPOST=1538969186][/DOUBLEPOST]
Ti be ne dupis sega? Do vcera mudruvsse se znaese a sega glupi prasanja postsvuvas . Trebise odovde ti i takvite kako tebe!!!
За требење тешко без нервози љепотан, прашувам за другар. Нема документи, го ставија на положително. Втора недела, смета може да го прекинат. Инаку јас го зедов пасошот во септември[DOUBLEPOST=1538970040][/DOUBLEPOST]
Zdravo decki.

16**7/2016 seuste na dopolnitelna za dostavuvanje na dopolnitelni dokumenti so kraen rok 28.03.2018
intervju juni 2016 vo konzulatot bitola no cela postapka ja vodam preku Sofija.

Sakam da prasam dali nekoj pratil e-mail za da mu proverat dali posrednikot odnel dopolnitelni dokumenti na slednive dve e-mail adresi> bgcitizen@justice.government.bg
bgcitizen2@justice.government.bg

sto mu pisavte (kakva sodrzina) za da vi proverat i dali dobivte nekakov odgovor. Sakam da pratam jas e-mail da vidam dali mojot posrednik voopsto odnel stari izvodi od pradedo.

Blagodaram.
Имав проблем со подигање на указот. Овие меилови имаат проблем. Подобро јави се директно
 
Член од
8 април 2017
Мислења
47
Поени од реакции
72
izvodot kade treba da se prevede i zaveri? idam da go podignam ukazot, a kako sto citam po forumov trebalo i izvod. znae li nekoj dali treba ili ne? i kade da se prevede - vo bg ili mkd? zaverka? neli e mozno da se izvadi megunaroden izvod???
Izvod nema da ti treba za podiganje na ukazot, inaku prevod i legalizacija na izvod ke trebaat mislam koga ke podnesuvas za Egn vo opstinata
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Izvod nema da ti treba za podiganje na ukazot, inaku prevod i legalizacija na izvod ke trebaat mislam koga ke podnesuvas za Egn vo opstinata
da prasam nekoj da znajt za sigurno??
prevod i legalizacija na izvod trebit za EGN ili ko ce se odit da se slikas za bg pasos i l.k.??
koj znae da mi kazit i mu blagodaram odnapred
 
Член од
8 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
Zdravo od deneska promena potpisan ukaz 138 intervju pocetokot January 2017 na polozitelno cetrieseci polni i direktno podpis bez proverka od Viceto Preku prv bratuced i dopuna dokumenti so izvodi od pred 1920 god gi gi dostavi Posrednikot koga me stavija na polozitelno golema blagodarnost do najdobriot posrednik A.P Pozdrav site da si docekate
 

Attachments

Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Zdravo od deneska promena potpisan ukaz 138 intervju pocetokot January 2017 na polozitelno cetrieseci polni i direktno podpis bez proverka od Viceto Preku prv bratuced i dopuna dokumenti so izvodi od pred 1920 god gi gi dostavi Posrednikot koga me stavija na polozitelno golema blagodarnost do najdobriot posrednik A.P Pozdrav site da si docekate
Cestitki!! Dali si so fakultetsko obrazovanie ili so nekakov postojan prestoj vo bg?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom