Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јануари 2009
Мислења
58
Поени од реакции
30
Се вратив страници наназад и прочитав пост дека по сознание од шалтерски работник сите кои се на дополнителна од 2014,2015 и 2016 мора да бидат разгледани и решени до нова година.
 
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
Koga bese na intervju i kade? Jas sum kaj viceto od 09 07 2018 i uste nemam potpis.
4 јануар во Битола 4месеци сум на положително и ако ме стават кај вицето уште 2 до 3 месеци ке биди долго долго чекање иначе со стари три документи од дедо сум ,воена книшка,лична карта,членска книшка од бугарски работници
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
ЛЕЛЕЛ навистина за неколку дена и јас влегувам во четворти месец за потпис,ова е катастрофа мизерија неколку секунди работа е нека го потпише аман веке[DOUBLEPOST=1538554003][/DOUBLEPOST]
АМАН ТУКУ СЕ НЕШО КЕ НАЈДАТ се нешо ке никне ко компир от никаде и ке се по*******ре се.........
DrugR neli trebase vo 3ti mesec da vlezes
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
vidi brat. tvoeto nivo na kultura e zaglaveno nekade vo praistorijata. nemas nikakvo ponasanje nitu kultura. Sebesi ne se smetam za nekoj pametnjakovic, ama za tebe sum dostoevski. Ne prasav za mene tuku za drugar koj me zamoli da se rasprasam niz sofija dali treba da plakja kazna posto pasosot mu e istene od 2013. Inace ne sum sluga vo germanija, tuku student vo bugarija. Fala na razbiranje i pripazi si na recnikot :D. Tema e, sekoj moze da prasa, no moze da odgovori samo toj sto go znae odgovorot a nekoj bezdelnik ko tebe :D
Da se plaka kazna koga ti e istecen pasosot a kolko e kaznata neznam
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Од 20 до 150 лева е казна ама не се применува баш во пракса. Јас 10 години им немав вратено лична карта т.е. уште си ја чувам дома за спомен, ради тие 20 лева изгледа :) Ама сега си имам нова, поубава :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Од 20 до 150 лева е казна ама не се применува баш во пракса. Јас 10 години им немав вратено лична карта т.е. уште си ја чувам дома за спомен, ради тие 20 лева изгледа :) Ама сега си имам нова, поубава :)
Ke prodolzis da se slikas so pasosot ili veke pravis planovi da odis EU da rabotis?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom