Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас сум 10ххх/2015 и сеуште на дополнителна со запирка (со крштеница од баба, прабаба и прадедо)
И јас сум 10XXX/2015 на дополнителна со запирка. Кога кај тебе ќе има промена, и кај мене треба да има. :)

Имаш правено интервју Јануари/2016 во Софија што значи си меѓу првите од 2016 вратени на дополнителна и би било добро кога ќе имаш промена на статус да споделиш!
И јас исто. Интеревју Март 2016-та со број на молба 10XXX/2015. Кога ке има промена ке споделам за да имате ориентација како одат работите.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Луѓе кој знае ако може нека пише совет :/ :/ :/. Случај од сестра ми:
Интервју април 2016, деновиве сменет статусот во ПОЛОЖИТЕЛНО. Проблемот е што во произходот пишуваше дека е добиен:
1. Или по линија на прв братучет,
2. Или по линија на баба(потврда од здружение).
НЕ МОЖЕМЕ ДА СЕ СЕТИМЕ ТОЧНО што точно пишуваше, т.е по која основа беше добиен, а за да биде уште по трагично во ДАБЧ однесовме документи и од прв братучед и од здружение. А они пишале само едно од овие две работи. Ние прашавме зошто, они рекоа нема врска тоа битно е дека е издаден произход. Во МП НЕ ДАДОВМЕ документи од прв братучед и од здружение, тоа си е наша грешка. Преписката не е враќана на дополнителна. Знам дека е касно за носење на дополнителни документи сега во МП :(. Што мислите вие? Совет некој? Поздрав
Можеби
@Jimmy
@Brunhilda
@Meh
@Honkonk
@Supermen 1
имате некоја идеја?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Mi pisuvaka na sajt , ako moze nekoj da mi objasni podetalno sto znaci ova i uste kolku se ceka posle ova za pozitivno dobivanje na ukaz od viceprezidenta....fala odnapred...znaci ako ima nekoj seriozen covek da mi odgovori...
 
Член од
19 март 2018
Мислења
11
Поени од реакции
5
Ke ve zamolam da mi kazete kako e popametno i pobrzo da se izvadi bug.pasosh direktno vo Sofija ili preku bug. ambasada vo Skopje.?Zatoa sto sega zapocnuvam so osnovnite raboti izvodi od dedo pradedo za vadenje na poteklo i tako dalje...pa nekoj da mi objasni podetalno
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Vaka. Dokumentite gi podavav licno vo Sofija ne preku ambasada. Intervju januari 2016, vo April 2017 staven na dopolnitelna so zapirka. Od denes koga preveruvam Молба вх.номер и ПИН пишува. 20181002_182141.jpg
A koga istiot broj na molbata go vnesuvam vo
Т'рсене на преписки подадени по консулски п'т :
20181002_182508.jpg
Dali nekoj moze da mi kaze za sto stanuva zbor.
 
Член од
21 септември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
15
Zdravo nekoj sto bil februar 2017 intervju ima li potpisano ukaz kako stoat rabotive kako sto citam po forumot nese znae red fala
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
28
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom