Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2008
Мислења
82
Поени од реакции
14
Здраво, може ли некој да ми каже што уствари значи..до каде е работата според ова ? Благодарам...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
И мене како некои други членови на форумот ми се смена статусот во:

Отказ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија. С'гласно резолјуција на Вицепрезидента е отказано издаването на указ, за което сме уведомени с писмо № 04-12-74/17.09.2018 г.

Не ми е јасно зошто, претходниот статус беше дека е со положително и се чека на потпис на указот од вицепрезидента...некој да објасни?
So koi dokumenti imase aplicirano I te odbijale vrz osnova na sto?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
честито,прашање/дали беше на проверка от вецето[DOUBLEPOST=1538177991][/DOUBLEPOST]
ВЕЛАТ НАДЕЖТА ПОСЛЕДНА УМИРА така да ЏАБЕ збориш,кога птиците пејат а водата шубори и так и так натаму
Pepi te zaboravija tebe od ponedelnik mora da imas promena
 
Член од
27 август 2018
Мислења
23
Поени од реакции
32
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Po se sto vidov ovde vo vrska so odbivanjeto na onie koi sto baraat dravjanstvo preku prv bratuced a po nekoe vreme odnele i potvrdi od Lazar i Mbp a sepak se odbieni mi se cini deka se zavisi vrz osnova na koi dokumenti ti e dobien proishodot, ako ti e samo vrz osnova na prv bratuced i da odneses potvrda kako dopolnitelen dokument izgleda odbivaat, no ova e samo moe mislenje ne mora da e taka.
Дури сега свати?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Po se sto vidov ovde vo vrska so odbivanjeto na onie koi sto baraat dravjanstvo preku prv bratuced a po nekoe vreme odnele i potvrdi od Lazar i Mbp a sepak se odbieni mi se cini deka se zavisi vrz osnova na koi dokumenti ti e dobien proishodot, ako ti e samo vrz osnova na prv bratuced i da odneses potvrda kako dopolnitelen dokument izgleda odbivaat, no ova e samo moe mislenje ne mora da e taka.
Проблемот е најчесто што нисат потврди откако им се менува статусот во положително, но пред јотова да земе да го прегледува. Во овој момент, потврдата џабе што ја носат, таа не се разгледува и исто ко да ја немаат. Втора работа, има и стари потврди, негде до почеток на 2015 или така нешто кои не се важечки зашто немаат некој податок. Трето, многу од членовите не кажуваат дека имаат други причини за одбивање, како на пр. Казни, прекорачен престој во ЕУ и т.н.. Затоа, секој случај е индивидуален и никогаш не можеме со точност да знаеме зошто некој е одбиен освен тој самиот.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво, може ли некој да ми каже што уствари значи..до каде е работата според ова ? Благодарам...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Кога ти се појави овој статус? И кој датум беше на интервју? Фала
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Денеска потпишан указ, интервју на 4.4.2017 само со потврда од БККС интервјуто помина супер задолжителна до некаде 18-19април потоа ставен на експертски преглед до 15 мај кога се промени во положително до 31јули после следеше проверка од вице до вчера промена во положително а денеска потпишан указ.
Голема благодарност до несебичните членови кои споделуваа секакви информации во врска со процедурата кои ми беа од корист зошто сам ја терав процедурата
Може ли да ни кажеш колку те фати постапката без посредник, чисто да си имаме некоја претстава колку кошта постапката ако одиш сам ☺
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво, може ли некој да ми каже што уствари значи..до каде е работата според ова ? Благодарам...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Со овој статус треба да бидеш отприлика 2 месеци. Па после следи положително, па после проверкс од вицепрезидентот или дирекно на указ ако си преку родител. Кога и каде беше на интервју, и со какви документи??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom