Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Prijatelka - godina i tri meseci od intervju bez nikakvi stari dokumenti preku JONE od Ohrid si go zede pasosot pred 1 mesec .momentalno e vo anglija .vie seuste kudete go jone .jas sum preku jone i pola Bitola e poprofesionalni posredni so zenam7 Sanja ne postojat
 
Член од
2 март 2017
Мислења
58
Поени од реакции
31
Prijatelka - godina i tri meseci od intervju bez nikakvi stari dokumenti preku JONE od Ohrid si go zede pasosot pred 1 mesec .momentalno e vo anglija .vie seuste kudete go jone .jas sum preku jone i pola Bitola e poprofesionalni posredni so zenam7 Sanja ne postojat
HAHAHAHAHA
Bravos
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Prijatelka - godina i tri meseci od intervju bez nikakvi stari dokumenti preku JONE od Ohrid si go zede pasosot pred 1 mesec .momentalno e vo anglija .vie seuste kudete go jone .jas sum preku jone i pola Bitola e poprofesionalni posredni so zenam7 Sanja ne postojat
Jotova da ne mu e rodnina
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Дечки здраво!!!! :)

Не сме се виделе од средината на април бидејќи решив дефинитивно да се тргнам од негативниве енергии на форумов и да видам шо ќе се деси и без форум и малку повеќе да потсукам ракави :D

И еве скоро година и 4 месеци како сум на дополнителна (со запирка), интервју февруари 2016

Се‘ уште ништо

Луѓе кои година дена беа после мене на интервју чекаат потпис кај вицепрезидента и тоа само со потврди. Јас со крштеница, вратен на дополнителна април 2017, се‘ уште чекам да ме разгледаат!

Новости? Па шо се случува веќе аман!
Правам муабет со посредникот вика, ќе биде не се секирај со крштеница и останати уредни документи добиваш. Добро, ама кога? Колку време ќе ја влечкаат работата?

Ми кажуваа за луѓе кои и по 4-5 години им фаќала цела процедура, еве мене 3 години и 1 месец како се‘ сум почнал од почеток, прво одење во Софија па до денес. Не знам што да кажам, освен после неколку месеци пауза од форумов, ништо не се смени ниту коментарите на форумов ни ја подобрија ситуацијата.

Не знам шо да искоментирам друго, кажете вие ако знаете нешто ново да ме зарадувате :)

Више не се дише!! :D

BTW нели ќе ги разгледуваа во јуни и септември?????
Бтв, ги разгледуваат, не бери гајле како што реков така оди
 
Член од
8 август 2018
Мислења
44
Поени од реакции
113
Batka losa godina imas podadeno 2013 si podal taa godina si kazaa lugeto pred vreme od2013 podadeni promasena godina vie od 2015 pa navaka vazat potvrdite a koj kako saka taka neka pravi
Ја сум со документи од 2013, интервју февруари 2014
Screenshot_20180808-020552.jpg
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
So sreka !!! A dali ti si odbra da ti go pratat preku kozulat ili ne oti pred nekoj mesec mozese da biras pozz
Drugar na mene vcera mi e potpisan ako ne zakazes za nekoe odredeno vreme na pr za 1 saat avtomacki ti pisuva deka ti e praten vo amabasada
Posto jas bev na intervju vo ambasasa sk.
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Zdravo,
Imam edno prasnje so podneseni dokumenti preku roditel, za kolku vreme posle intervjuto se ochekuva da izleze pasosot?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Pred 2 nedeli potpisan ukaz na bratmi deneska i na mene so potvrda od strumica i dokumenti od cico so sreka na site da si dicekate intervju juli 2017
Како успеа бе толку брзо да те разгледаат? И јас сум Јули 2017 интервју во амбасада СК, и еве нема абер да мрднам од задолжителна.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
uste kolku broevi ima od 2014 g.sto se staveni na dopolnitelna a ne se razgledani povtorno!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom