Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Zdravo Ekipo :) dali nekoj ako e krivicno osuden ili se vodi krivicna postopka protiv nego vo obvinitelstvo moze da dobie Bugarsko Drzavjanstvo?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
2 meseca cekav,
nema sansi da me vrnat na dopolnitelna ??
Во моментов тие што се само преку први братучеди ги ставаат на проверка од Вицепрезидент па отказ.......
Можеби ќе се сменат работиве покасно ,не се знае....незнам колку би ти помогнало ако однесеш сега во оваа фаза потврда од Струмица поврзана со предок роден пред 1918 ????
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Во моментов тие што се само преку први братучеди ги ставаат на проверка од Вицепрезидент па отказ.......
Можеби ќе се сменат работиве покасно ,не се знае....незнам колку би ти помогнало ако однесеш сега во оваа фаза потврда од Струмица поврзана со предок роден пред 1918 ????
Не може да однесе. Ако е така како што кажува дека поминал на совет преку прв братучед тогаш голема грешка е што не го ставиле на дополнителна па да достави потврда за колку толку поголеми шанси. Вака исто како отказ да му дале, ај ние не те одбиваме, подпретседателката нека те реши. Катастрофа.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Zdravo Ekipo :) dali nekoj ako e krivicno osuden ili se vodi krivicna postopka protiv nego vo obvinitelstvo moze da dobie Bugarsko Drzavjanstvo?
Ако во потврдата од судот ти пиши дека си кривично осуден многу тешко,прашај во судот за колку време ти се брише од евиденција,има за колку години се брише,распрашајсе како оди,се зависи какво дело е
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
17
Не може да однесе. Ако е така како што кажува дека поминал на совет преку прв братучед тогаш голема грешка е што не го ставиле на дополнителна па да достави потврда за колку толку поголеми шанси. Вака исто како отказ да му дале, ај ние не те одбиваме, подпретседателката нека те реши. Катастрофа.
Neznam ke videme toa.
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Zdravo decki sto znaci ova ? denes mi se smeni.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Ili ne drapas ili stvarno si nepismen da go prasas ova
 
Член од
17 јули 2018
Мислења
12
Поени од реакции
8
Една година точно како чекам на дополнителна и уште никаква промена.. Ке си потапкаме ние изгледа уште некое време, со оглед на тоа дека 2014-та ја работат сеа.
a so dokumenti dostavi i kade oti jas preku konzulat bitola gi prativ od klubot od strumica i neznam dali e do dokumentite nesto problem ili zakocena e rab a inace i kaj mene skoro god e toj status a eve 8 meseci od ko imam dostaveno dok nema nisto smenatao
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Neznam ke videme toa.
Епа ако наскоро не им однесиш потврда од здружение,гарант за 2-3 месеци ќе видиш статус одбиен од Вицепрезидентот,за арно ти даваат членовиве совет да носиш потврда од здружение затоа што таа одбива со братучеди,а ти како сакаш,твоја работа
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
16
Поени од реакции
17
Епа ако наскоро не им однесиш потврда од здружение,гарант за 2-3 месеци ќе видиш статус одбиен од Вицепрезидентот,за арно ти даваат членовиве совет да носиш потврда од здружение затоа што таа одбива со братучеди,а ти како сакаш,твоја работа
a kakov dokument ke mi treba ? i kaj treba da go nosam ?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
a kakov dokument ke mi treba ? i kaj treba da go nosam ?
Потврда од бугарско здружение или клуб, на пример од Македонско Бугарско Пријателство или од БККС од Лазар Младенов,побарај на интернет контакт број јави им се и ќе ти ја кажат постапката,највероватно треба потврдата да ја однесиш во Правосудие каде што подаде документи а тие на Вицепрезидентката,најдобро ако имаш посредник прашај го него за тоа пари им даваш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom